25 Nisan 2014, Cuma 05:25:10 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ (Hukuk Terimi)
ANAYASAYA GÖRE HERKESİN ÖZEL HAYATI GİZLİDİR, KİMSE BUNU ÖĞRENMEYE YELTENEMEZ. DEVLETİN DENETİMİ DIŞINDA TUTULMASI TEMEL KURULLARDIR. NE VAR Kİ, BAZI DURUMLARDA HAKİM KARARI İLE VEYA ÂCİL ZAMANLARDA YETKİLİ SAİR MERCİİN EMRİ İLE ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ İHLÂL EDİLEBİLİR. BUNLARIN NASIL OLACAĞI YASALARDA GÖSTERİLMİŞTİR. AY, 20. KUR'ÂN'DA İNSANLARIN BİRBİRLERİNİN GİZLİ TARAFLARINI ARAŞTIRIP SORMALARI, BUNLARI OLUR OLMAZ YERDE SÖYLEMELERİ EVLERİ KAPI VE PENCERELERİ ALTINDAN DİNLEMELERİ HEP YASAKLANMIŞTIR, BUNLAR BİRER SUÇ SAYILMIŞTIR.
 

 

Bu sayfa üzerinde özel hayatın gizliliği kelime anlamı gösterilmektedir. özel hayatın gizliliği nedir ? özel hayatın gizliliği ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. özel hayatın gizliliği kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : ödeşme (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Ödeşmek işi Karşılık olarak benzer iş, hareket yapıp veya bir şey verip manen borçlu kalmamak Birbirine olan borçları ödeyip, alacak verecek bırakmamak Karşılık olarak benzer iş, hareket yapıp veya bir şey verip manen borçlu kalmamak:"İçinden, yarın paydosu biraz erken çalar, ödeşiriz, diye düşündü." H. Taner Birbirine olan borçları ödeyip alacak verecek bırakmamak