22 Ağustos 2014, Cuma 08:54:59 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

DOĞU, DOĞU CİHETİ. BATILILARCA BU KELİME MÜSLÜMAN TOPLULUKLARI İÇİN KULLANILMIŞTIR. ŞARK MESELESİ DENİLİNCE ONLARIN MÜSLÜMANLARLA OLAN MESELELERİ, REKÂBETLERİ VE SAVAŞ DURUMLARI KASDEDİLİR.
DOĞUCA, DOĞU TARAFINDAN, DOĞU CİHETİNDEN.
DOĞUYA MENSUB DOĞULU.
DOĞU HALKLARININ KÜLTÜR VE MEDENİYETİ. ORYANTALİZM. ŞARKİYÂT DENİLDİĞİNDE DAHA ÇOK ORTA DOĞU İNSANLARININ, MÜSLÜMANLARIN MESELELERİ ÜZERİNDE DURULAN FAALİYET AKLA GELİR.
ŞARKİYÂT İLMİYLE UĞRAŞAN, DOĞU MİLLETLERİNİN KÜLTÜR, DİN VE MEDENİYETLERİ İLE UĞRAŞAN, ARAŞTIRAN BİLİM DALI.
SOĞUK ET VE MEZE TÜRÜ ŞEYLER SATILAN DÜKKAN. DOMUZ ETİ ÜRÜNLERİNİN SATILDIĞI DÜKKANA BATIDA VERİLEN AD.
Bu sayfa üzerinde şark kelime anlamı gösterilmektedir. şark nedir ? şark ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. şark kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : kemal (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Bilgi ve erdem bakımından olgunluk, yetkinlik, erginlik, eksiksizlik, Değer, baha, Sıdk ile yapılan güzel i, Fazlalık, Kâmillik, olgunluk. Olgunlaşma. Erginlik. Bütün güzel sıfatlarla muttasıf olmak. Fazilet, Olgunluk; tamlık; eksiksizlik, En yüksek değer, En yüksek değer:"Tozu kaldı ise bir paket al, saçak tütün iç, Bunun kemali altmış para!" M. Ş. Esendal, olgunluk, erginlik; bütün güzel sıfatlara sahip olmak, fazilet,

 
Sayfa başına dön