18 Nisan 2014, Cuma 14:38:47 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
ŞEHADET kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ŞEHADET (Hukuk Terimi)
ŞEHİDLİK, ŞEHİD OLMA. DİN, MİLLET VE VATAN UĞRUNA CANINI FEDÂ ETME. İSLÂM'DA BUNUN PEK ÇOK MERTEBELERİ VARSA DA EN BÜYÜĞÜ ALLAH'IN DİNİNİ YAYMA UĞRUNA GİRİŞİLEN SAVAŞTA CANINI VERMEDİR.
Şehadet kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Şehadet (Dini Terim)
Şehadet: Tanık olma, olayın geçtiği yerde bulunma. Hazır bulunma. Basiret, müşahede, gözlem sonucu ve kesin bir bilgiye dayanarak bir durumun ortaya çıkması. Bilgi. Şehid: Allah yolunda öldürülen kimse. Nâzır, şâhid. Ölümüyle ve kutlu kanının akmasıyla Allah'ın kendisi için hazırladığı engin nimetleri ve eşsiz ihsanları hemen müşahede eden, gören kişi.
 

 

Bu sayfa üzerinde şehadet kelime anlamı gösterilmektedir. şehadet nedir ? şehadet ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. şehadet kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : İSAE (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
(A.S.) Dört büyük peygamberden birisidir. Hakiki Hristiyanlık dininin peygamberidir. Kur'anı Kerim'de meziyet ve senası geçmektedir. İncil, mukaddes kitabıdır. Vahiy ile kendine gönderilmiştir. Ancak kendisinden sonra Havarileri tarafından yazılmıştır.(İncil'in bir yerinde İsa (A.S.) demiş: "Ben gideceğim; tâ dünyanın reisi gelsin." Acaba Hz. İsa (A.S.)'dan sonra dünyanın reisi olacak ve hak ve bâtılı fark ve temyiz edip Hz. İsa'nın (A.S.) yerinde insanları irşad edecek, Resuli Ekrem'den (A.S.M.) başka kim gelm Vasiyet etme İyilik edeyim derken kimseyi memnun edemedi" anlamındaki İsayı küstürdü, Muhammedi memnun edemedi atasözünde geçer "iyilik edeyim derken kimseyi memnun edemedi" anlamında İsayı küstürdü, Muhammedi memnun edemedi atasözünde geçer Akşam ezanı ile yatsı ezanı arasındaki zaman dilimi