21 Aralık 2014, Pazar 04:34:09 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

ŞEHİDLİK, ŞEHİD OLMA. DİN, MİLLET VE VATAN UĞRUNA CANINI FEDÂ ETME. İSLÂM'DA BUNUN PEK ÇOK MERTEBELERİ VARSA DA EN BÜYÜĞÜ ALLAH'IN DİNİNİ YAYMA UĞRUNA GİRİŞİLEN SAVAŞTA CANINI VERMEDİR.
Şehadet: Tanık olma, olayın geçtiği yerde bulunma. Hazır bulunma. Basiret, müşahede, gözlem sonucu ve kesin bir bilgiye dayanarak bir durumun ortaya çıkması. Bilgi. Şehid: Allah yolunda öldürülen kimse. Nâzır, şâhid. Ölümüyle ve kutlu kanının akmasıyla Allah'ın kendisi için hazırladığı engin nimetleri ve eşsiz ihsanları hemen müşahede eden, gören kişi.
Bu sayfa üzerinde şehadet kelime anlamı gösterilmektedir. şehadet nedir ? şehadet ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. şehadet kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : tamammi (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Tam, eksiksiz, noksansız Bitme, bitirme, son, nihayet Ne eksik ne fazla Münasib, uygun Tamamlanmış, bitmiş Beğenilmeyen bir iş veya öneri karşısında söylenir Taşıtların yola koyulabileceğini anlatır Eksiksiz Yanlış ve yalan olmayan, doğru Tamamlanmış, bitmiş:"Haydi Abbas, vakit tamam / Akşam diyordun işte oldu akşam." C. S. Tarancı Evet, peki, olur! Bütün, tüm

 
Sayfa başına dön