23 Ekim 2014, Perşembe 20:09:50 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

ŞEHİDLİK, ŞEHİD OLMA. DİN, MİLLET VE VATAN UĞRUNA CANINI FEDÂ ETME. İSLÂM'DA BUNUN PEK ÇOK MERTEBELERİ VARSA DA EN BÜYÜĞÜ ALLAH'IN DİNİNİ YAYMA UĞRUNA GİRİŞİLEN SAVAŞTA CANINI VERMEDİR.
Şehadet: Tanık olma, olayın geçtiği yerde bulunma. Hazır bulunma. Basiret, müşahede, gözlem sonucu ve kesin bir bilgiye dayanarak bir durumun ortaya çıkması. Bilgi. Şehid: Allah yolunda öldürülen kimse. Nâzır, şâhid. Ölümüyle ve kutlu kanının akmasıyla Allah'ın kendisi için hazırladığı engin nimetleri ve eşsiz ihsanları hemen müşahede eden, gören kişi.
Bu sayfa üzerinde şehadet kelime anlamı gösterilmektedir. şehadet nedir ? şehadet ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. şehadet kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : inzibatlık (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Silâhlı kuvvetlerde, ordudaki düzeni sağlamak amacıyla görevlendirilmiş er, Ordudaki düzeni sağlamak amacıyla görevlendirilmiş er, Sıkı düzen, âsayiş düzen ve rahatlık; sağlamlaşmak; polis vazifesini gören asker; kayıt altına girme, zapt olunma, Sağlamlaşmak, Polis vazifesini gören asker, ordu mensubu, Asayiş, düzen ve rahatlık. Umumi emniyetin iyi ve yolunda olması, Disiplin,

 
Sayfa başına dön