03 Eylül 2014, Çarşamba 07:40:00 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

HUKUK METİNLERİNİ AÇIKLAMA İŞİ. AÇIKLANMIŞ METİNLER. HUKUK METNİNİN HER KELİMESİ VE CÜMLESİNİN ÇEŞİTLİ BAKIMLARDAN AÇIKLANMASI DURUMU.
AÇIKLAMA, YAPMAK, AMELİYÂT ETMEK.
Bu sayfa üzerinde şerh kelime anlamı gösterilmektedir. şerh nedir ? şerh ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. şerh kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : girmez (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
NAKB sokulmak ŞER' kaçmak intisap etmek Girişmek, başlamak İncelemek, ayrıntılara inmek Almak, fethetmek Gelmek Yeni bir duruma geçmek, dönüşmek sülûk etmek sülük etmek Yer almak, katılmak, iltihak etmek İyice anlamak, iyice bilmek Başlamak, saplanmak Yemek yemek Girişmek, başlamak:"Kaçırdım gene ipin ucunu, bir türlü konuya giremiyorum." N. Ataç Bulaşmak Almak, fethetmek:"Ordularımız İstanbul'a girdiler." M. Ş. Esendal. İncelemek, ayrıntılara inmek Yer almak, katılmak, iltihak etmek:"Bugün edebiyat imtihanına girdim." Y. Z. Ortaç Dışarıdan içeriye geçmek:"İçeri girdiklerinde birinci film çoktan başlamıştı." H. Taner Sığmak Zaman anlamlı kavramlar için gelmek Ağrı, sancı başlamak, saplanmak Bir şeyin yapımında, birleşiminde yer almak Yazılmak, başlamak Erişmek, ulaşmak Başlamak Yeni bir duruma geçmek, dönüşmek:"Göğün morlaşan kenarı eriyor, menekşe rengine giriyordu." Ö. Seyfettin. İyice anlamak, iyice bilmek Kavgaya tutuşmak Dışarıdan içeriye geçmek intisap Muğla'nın Yatağan ilçesinde bir kaplıca Girmek işi

 
Sayfa başına dön