24 Nisan 2014, Perşembe 06:15:14 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
Şirk kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Şirk (Dini Terim)
Şirk: Allah'a her hangi bir biçimde ortak koşmak, benzer, eş, denk tutmak. Gerçekte sadece Allah'ın sahip olduğu özelliklere başkalarının da sahip olduğuna inanmak. Hükümde, emirde, itaat ve kullukta bir başkasının da pay ve yetki sahibi olabileceğini öne sürmek. Evrenin yönetiminde Allah'tan bağımsız güçlerin veya kendi başına kanunların belirleyiciliğine, Allah'tan başka bir takım insanların veya kurumların da hükümde söz sahibi olabileceklerine inanmak.
ŞİRKET kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ŞİRKET (Hukuk Terimi)
ORTAKLIK. İKİ VEYA DAHA FAZLA KİMSENİN EMEK VEYA SERMÂYELERİNİ BİR ARAYA GETİREREK BİR AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN KURDUKLARI BİRLİK BAZEN BU TERİM YASAL OLMAYAN İŞLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BİR ARAYA GELEN KİMSELERE DE KULLANILIR.
ŞİRKET İ AMAL kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ŞİRKET İ AMAL (Hukuk Terimi)
AMELLERİN, EMEKLERİN BİR ARAYA GETİRİLEREK KURULAN ORTAKLIK. BUNLAR BAŞKALARININ İŞİNİ YAPMAK SURETİYLE SAĞLANILAN KAZANCI BÖLÜŞÜRLER.
ŞİRKET İ EMVAL kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ŞİRKET İ EMVAL (Hukuk Terimi)
MAL ORTAKLIĞI. BİRDEN ÇOK KİŞİNİN BİR MALDA ORTAK OLMA DURUMLARI. BURADA ORTAYA KONULAN MALLA SAĞLANILAN KAZANCIN BÖLÜŞÜMÜ SÖZKONUSUDUR.
ŞİRKET İ İBAHA kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ŞİRKET İ İBAHA (Hukuk Terimi)
MÜBAH ŞEYDE KİŞİLERİN ORTAK OLMALARI. PEYGAMBERİMİZ HADİSLERİNDE "İNSANLAR ÜÇ ŞEYDE ŞERİKTİRLER. "SU, OT VE ATEŞ." MECELLE İFADESİ İLE MD. 1234 "SU, OT VE ATEŞ MÜBÂHTIR. NÂS BU ÜÇ ŞEYDE ŞÜREKÂDIR."
ŞİRKET İ İNAN kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ŞİRKET İ İNAN (Hukuk Terimi)
TİCÂRÎ BİR AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN İKİDEN ZİYÂDE KİMSELERİN SERMÂYELERİNİ KOYARAK KURDUKLARI ORTAKLIK.
ŞİRKET MERKEZİ kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ŞİRKET MERKEZİ (Hukuk Terimi)
ORTAKLIK İŞLERİNİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ MERKEZ. BURASI ORTAKLIĞIN İKÂMETGÂHI OLMAKTADIR.
 

 

Bu sayfa üzerinde şirk kelime anlamı gösterilmektedir. şirk nedir ? şirk ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. şirk kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : çep (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Genellikle bir şey koymaya yarar, giysinin belli bir yeri açilarak içine yerleştirilen astardan yapilmiş torba veya giysinin üzerine konulan parça ile yapılmış yer // Belirtisiz isim tamlaması yapısında, tamlayan görevinde "cebe sigabilecek boyda" anlamini verir // Savaş alaninin bir yerinde düşmanin geriletilmesiyle ortaya çikan taktik durum, çökertme // Trafiği kolaylaştırmak için yaya kaldırımlarında veya yollarda yapılan cep biçimindeki taşıt yanaşma yeri // Kablosuz telefon