28 Şubat 2015, Cumartesi 02:24:27 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Şirk: Allah'a her hangi bir biçimde ortak koşmak, benzer, eş, denk tutmak. Gerçekte sadece Allah'ın sahip olduğu özelliklere başkalarının da sahip olduğuna inanmak. Hükümde, emirde, itaat ve kullukta bir başkasının da pay ve yetki sahibi olabileceğini öne sürmek. Evrenin yönetiminde Allah'tan bağımsız güçlerin veya kendi başına kanunların belirleyiciliğine, Allah'tan başka bir takım insanların veya kurumların da hükümde söz sahibi olabileceklerine inanmak.
ORTAKLIK. İKİ VEYA DAHA FAZLA KİMSENİN EMEK VEYA SERMÂYELERİNİ BİR ARAYA GETİREREK BİR AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN KURDUKLARI BİRLİK BAZEN BU TERİM YASAL OLMAYAN İŞLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BİR ARAYA GELEN KİMSELERE DE KULLANILIR.
AMELLERİN, EMEKLERİN BİR ARAYA GETİRİLEREK KURULAN ORTAKLIK. BUNLAR BAŞKALARININ İŞİNİ YAPMAK SURETİYLE SAĞLANILAN KAZANCI BÖLÜŞÜRLER.
MAL ORTAKLIĞI. BİRDEN ÇOK KİŞİNİN BİR MALDA ORTAK OLMA DURUMLARI. BURADA ORTAYA KONULAN MALLA SAĞLANILAN KAZANCIN BÖLÜŞÜMÜ SÖZKONUSUDUR.
MÜBAH ŞEYDE KİŞİLERİN ORTAK OLMALARI. PEYGAMBERİMİZ HADİSLERİNDE "İNSANLAR ÜÇ ŞEYDE ŞERİKTİRLER. "SU, OT VE ATEŞ." MECELLE İFADESİ İLE MD. 1234 "SU, OT VE ATEŞ MÜBÂHTIR. NÂS BU ÜÇ ŞEYDE ŞÜREKÂDIR."
TİCÂRÎ BİR AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN İKİDEN ZİYÂDE KİMSELERİN SERMÂYELERİNİ KOYARAK KURDUKLARI ORTAKLIK.
ORTAKLIK İŞLERİNİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ MERKEZ. BURASI ORTAKLIĞIN İKÂMETGÂHI OLMAKTADIR.
Bu sayfa üzerinde şirk kelime anlamı gösterilmektedir. şirk nedir ? şirk ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. şirk kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : tandır böreği (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Tandırda pişirilen börek

 
Sayfa başına dön