22 Ağustos 2014, Cuma 08:55:07 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

İSTİHSAL VE İMÂL, PRODÜKTİVİTE, BİTİRGENLİK. MAL VE HİZMETİN BİRLEŞMESİ İLE YENİ BİR MAL MEYDANA GETİRME, İMÂLATTA BULUNMA.
İSTİHSAL KOOPERATİFİ. MAL ÜRETENLERİN KURDUĞU BİR KOOPERATİF. BURADA AMAÇ ORTAKLARIN MENFAATLARINI KORUMAK VE İHTİYAÇLARINI DAHA KOLAY KARŞILAMAKTIR. MESELÂ ÇUKOBİRLİK, TARİŞ VB.LERİ GİBİ.
ÜRETİM ARAÇLARI. BİR MAL ÜRETMEK İÇİN İHTİYAÇ DUYULAN VE BAŞVURULAN ARAÇLAR, VASITALAR.
Bu sayfa üzerinde üretim kelime anlamı gösterilmektedir. üretim nedir ? üretim ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. üretim kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : taassub (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
1. (Asab'dan) Bir şeye veya bir kimseye taraflı olma. 2. Din bakımından fazla salâbetli olma. 3. Kendi dinini çok üstün görmek. 4. Haksız yere husumet etmek. 5. Bir düşünüşe, bir inanışa körü körüne bağlanıp ondan başkasını düşünmemek hâli Bir düşünüşe, bir inanışa körü körüne bağlanıp ondan başkasını düşünmemek hâli. (Bak: Dimağ)(... Evet İslâmiyetin şe'ni metanet, sebat, iltizamı hak olan salâbeti diniyedir. Yoksa cehilden, ademi muhakemeden neş'et eden taassub değildir. Bence taassubun en dehşetlisi bazı Avrupa mukallidlerinde ve dinsizlerinde bulunur ki; sathi şüphelerinde muannidân Haksız yere husumet etmek Din bakımından fazla salâbetli olma (Asab. dan) Bir şeye veya bir kimseye taraflı olma Kendi dinini çok üstün görmek

 
Sayfa başına dön