02 Mart 2015, Pazartesi 02:57:06 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Ahiret: Sözlükte, bir şeyin sonuna gelinmesi, son, sonraki. Dünya hayatının tamamlanmasından sonraki ebedi hayat. İkinci hayat. Süreklilik. Kabir.
İnsanın ölümü ile başlayan ebedî (sonsuz) hayat. Âhirete îmân, inanılması lâzım olan altı esastan beşincisidir.
Bu sayfa üzerinde ahiret kelime anlamı gösterilmektedir. ahiret nedir ? ahiret ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. ahiret kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : yakalayip (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Bir kimsenin gitmesini engellemek; durdurmak enselemek Bir kimseyi veya bir şeyi elle tutmak Belirlemek, anlamak Belirlemek, anlamak:"Kız onun zayıf damarını yakalamıştı." T. Buğra Arayarak veya rastlantı sonucu bulup bağlantı kurmak Söz, bakış veya işareti fark etmek Birdenbire etkisi altına almak Kaçan kimseyi ele geçirmek, derdest etmek Bir kimseyi veya bir şeyi elle tutmak:"Üç ince dalı birleştirerek sıkıca yakaladım." R. H. Karay Bir kimsenin gitmesini engellemek, durdurmak:"Bu defa Tevfik'i dükkânın kapısında yakaladılar, aynı şeyi ona açtılar." H. E. Adıvar Bir kimseyi hoşa gitmeyecek bir durumda bulmak, bir kimsenin suçu ortaya çıkmak Bir kimsenin suçluluğunu gösteren söz, bakış veya işareti fark etmek Arayarak veya rastlantı sonucu bulup bağlantı kurmak:"Zehra, Yorgaki'nin müziğini herhangi bir yerinden yakalıyor." A. İlhan Yakalamak işi Sanığın yargıç kararı olmaksızın hürriyetinin kısıtlanmasını doğuran koruma önlemi Sanığın yargıç kararı olmaksızın hürriyetinin kısıtlanmasını doğuran koruma önlemi:"Yakalama veya tutuklama sebepleri ... hâkim huzuruna çıkarılıncaya kadar bildirilir." Anayasa

 
Sayfa başına dön