26 Ekim 2014, Pazar 02:32:20 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Ahiret: Sözlükte, bir şeyin sonuna gelinmesi, son, sonraki. Dünya hayatının tamamlanmasından sonraki ebedi hayat. İkinci hayat. Süreklilik. Kabir.
İnsanın ölümü ile başlayan ebedî (sonsuz) hayat. Âhirete îmân, inanılması lâzım olan altı esastan beşincisidir.
Bu sayfa üzerinde ahiret kelime anlamı gösterilmektedir. ahiret nedir ? ahiret ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. ahiret kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar : ahiretin sözlük anlamı nedir -

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : şaşirmak (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
benirlemek sapıtmak şaşmak Ne yapmak gerektiğini bilememek, nasıl davranacağını kestirememek, hayret etmek Doğru, gerçek ve gerekli olanı ayırt edemeyecek duruma gelmek Bir işe nasıl başlayıp, o işi nasıl sürdüreceğini ve nasıl sonuçlandıracağını bilemeyecek duruma gelmek, içinden çıkamamak Doğru, gerçek ve gerekli olanı ayırt edemeyecek duruma gelmek:"Hastasını muayene ederken başında bulundular mı, hele söz söylediler mi eli ayağı dolaşır, ya kalbi bulamaz, ya nabzı şaşırır." A. İlhan Ne yapmak gerektiğini bilememek, nasıl davranacağını kestirememek, hayret etmek:"... o kadar bağırırdı ki nihayet herif sersem olur, şaşırır, istediğini verirdi." M. Ş. Esendal Şaşırmak işi

 
Sayfa başına dön