01 Şubat 2015, Pazar 16:44:23 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

ASKERÎ DANIŞTAY DA DENİLEBİLİR. ASKER KİŞİLERLE İLGİLİ İDÂRÎ İŞLEMLERİN VE DAVALARIN İLK VE SON DERECE MAHKEMESİ OLARAK GÖRÜLDÜĞÜ YER. AY MD. 157.
Bu sayfa üzerinde askeri yüksek idare mahkemesi kelime anlamı gösterilmektedir. askeri yüksek idare mahkemesi nedir ? askeri yüksek idare mahkemesi ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. askeri yüksek idare mahkemesi kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : demirsi (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
tomris AHEN SEHAM MİFRAS hadid Atom sayısı 26,atom ağırlığı 55,847 olan,mavimtrak esmer renkte, 7.8 yoğunluğunda,1510 C' de eriyen,özellikle çelik döküm ve alaşımlar durumunda sanayide kullanılmaya elverişli element Tarla belleme aracı, bel Güçlü, kuvvetli, sert iki çeneklilerden, ana yurdu Avustralya olan bir veya iki evcikli bir ağaç Gemilerin dalgalara, akıntılara kapılarak yer değiştirmemesi için suya atılan, zincirle gemiye bağlı bulunan, ucu çengelli ağır demir araç, çapa Ayakkabı topuğuna veya ayakkabı burnuna aşınmayı önlemek için çakılan, özel olarak yapılmış madenden parça. Çapa (II) Bazı nesnelerin demirden yapılmış parçası Atom sayısı 26, atom ağırlığı 55.847 olan, mavimtırak esmer renkte, 7,8 yoğunluğunda, 1510° C de eriyen, özellikle çelik, döküm ve alaşımlar durumunda sanayide kullanılmaya en elverişli element (simgesi Fe) Demirden yapılmış:"Hemşiresiyle rıhtımın kenarındaki demir kanepeye oturdular." P. Safa Güçlü, kuvvetli, sert:"O kadar çabuk uyanmıştı ki, kalbinin demir bir elle sıkıldığını duydu." S. F. Abasıyanık Ayakkabı topuğuna veya ayakkabı burnuna aşınmayı önlemek için çakılan, özel olarak yapılmış madenden parça Atom sayısı 26, atom ağırlığı 55.847 olan, mavimtırak esmer renkte, 7,8 yoğunluğunda, 1510° C de eriyen, özellikle çelik, döküm ve alaşımlar durumunda sanayide kullanılmaya en elverişli element. Kısaltması Fe Demirden yapılmış

 
Sayfa başına dön