20 Ekim 2014, Pazartesi 07:23:06 Günaydın !

Ata Sözleri

Reklamlar

 

Aranacak Kelime :

 

Kisi, kendisinin yapması gereken isi baskasına ısmarlamamalıdır. Baskası eliyle yapılan is, kendi eliyle yaptığı isin yerini tutmaz.
Çoğu zaman isi rast gelen kisi bilmelidir ki talih her vakit yar olmaz. (Asığın çukur yüzünün arkasındaki yumru yüzüne bey denilir. Bey oturmak, çukur yüzü yere, yumru yüzü üstü gelerek durmasıdır ki asığın en sağlam oturusudur).
Bir tek derdi olan kisi ağlar. Ama derdi birden çok olana ağlamak da yetmez.
Dnsan dostunu sever ve över. Ancak günün birinde dostun çekilemeyecek bir durumu belirir; dostluk bozulabilir. O zaman insan eski övmelerinde yanılmıs olduğunu anlar. Bu nedenle dostlar övülürken ihtiyatlı bir dil kullanılmalıdır.
Hiç kimse, baskasından yardım beklememeli; kendisinin olanakları varsa bir ise girismeli, yoksa girismemelidir. Krs. Kimseden kimseye hayır yok.
Elde para bulunursa onunla yeni paralar kazanılır.
Güzel bir sey, onu isteyen ve elde edecek gibi görünen kimsenin değil, umulmadık birinin eline geçer.
Satılacak mala ilkin kaç paraya istekli çıkmıssa en yüksek fiyat odur. Satıcı buna razı olmazsa daha sonra hiçbir istekli bu fiyatı vermez.
Bir evin yönetim, geçim düzenini ve ailenin mutluluk içinde yasamasını kadın sağlar.
Bir gencin zengin olması her zaman beklenebilir.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : zât (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Kişi,şahıs Hürmete lâyık kimse Ehil. Sâhib. Zu'nun müennesi Kendi. Öz, asıl AYN HİCCİRA' Eski tıpta iltihaplı hastalık Kimse, kişi Kendi, öz kendi, öz, asıl; hürmete layık kimse

 
Sayfa başına dön