03 Eylül 2014, Çarşamba 00:20:26 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

MUHAKEMEDE KARŞI TARAFIN İLERİ SÜRDÜKLERİNİN DOĞRULUĞUNU TÜMÜYLE KABUL ETME. BİR MALA ORTAK OLDUĞUNU İLERİ SÜRENİN BU İDDİASINI KARŞI TARAFIN KABULÜ GİBİ.
Bu sayfa üzerinde basit ikrar kelime anlamı gösterilmektedir. basit ikrar nedir ? basit ikrar ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. basit ikrar kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : sema (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Gök, gökyüzü: "Burası ufukları geniş, seması bulutsuz, güneşi berrak bir yeşil saha idi." H. C. Yalçın, Mevlevî dervişlerinin ney, nısfiye gibi çalgılar eşliğinde, kollarını iki yana açıp dönerek yaptıkları ayin, İşitme, duyma, Gölgelik, Bulut ve emsali örtü.(Resuli Ekrem'den (A.S.M.) şöyle rivayet olunmuştur. Sema'ya uruç buyurdukları zaman kale burçları gibi bir mevkide bir takım melâike görmüştü. Bunlar birbirlerinin yüzüne doğru, mütekabilen yürüyüp gidiyorlardı. Bunlar nereye gidiyorlar diye Resuli Ekrem (A.S.M.) Cebrâil'e (A.S.) sordu. Cebrâil: Bilmiyorum. Ancak yaratıldığımdan beri ben bunları görürüm ve evvel gördüğümün bir tânesini bir daha görmem dedi. Onlardan birine, iki, Her şeyin sakfı, Gök yüzü. Asuman. Gök, Gök, gökyüzü, Gök, gökyüzü:"Burası ufukları geniş, seması bulutsuz, güneşi berrak bir yeşil saha idi." H. C. Yalçın. İşitme, duyma, Mevlevi dervişlerinin ney, nısfiye gibi çalgılar eşliğinde, kollarını iki yana açıp dönerek yaptıkları ayin, Mevlevi dervişlerinin kollarını iki yana açıp dönerek yaptıkları ayin, gök,

 
Sayfa başına dön