28 Ağustos 2014, Perşembe 10:20:43 Günaydın !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu daye zore kelimesi/cumlesi/metni Belarusça çevirisi
Дзень Zore    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada daye zore kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. daye zore kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan daye zore kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
ASKIYA ÇIKMAK VEYA ASKIYA ÇIKARMAK ASKIYA ÇIKMAK VEYA ASKIYA ÇIKARMAK Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
BIR KIMSENIN, BIR IŞE BAŞLAMADAN ÖNCE DURUMUNU ÖĞRENMEK ÜZERE ILGILI KURUMCA ILAN TAHTASINA ASILMASI. AVUKATLIK STAJI ÖNCESINDE STAJYER ADAYININ ISTEĞININ BARO ILAN TAHTASINA ASILMASI, EVLENECEKLERIN BU ISTEKLERININ EVLENME DAIRESI ILAN TAHTASINA ASILARAK HALKA DUYURULMASI.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : ya (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Hey, ey!" mânasında nida olarak kullanılır. Arapçada başına geldiği kelimenin i'rabını ötre okutur. "YâHalimu, YâRahimu" da olduğu gibi. Yâ, terkibli kelimelerin başına gelirse; baştaki kelimeyi "üstün" meftuh okutur. "Yâ Rabbel Âlemîn" de olduğu gibi."Yâ" üç şekilde kullanılır:1 Müennes zamiri olur. Kübrâ $ Hüsnâ gibi.2 Harfi inkâr olur.3 Harfi tezkâr olur. Bu hâlde elifle olursa "Harfi nidâ" dır. Bâzen te'kid için kullanılır: "Yâ Allah, Yâ Rabbi denildiği gibi. Bazen teessüf, istimdad ve istig, KİDNE, SA'NET, TIRM, Bir düşüncede sıra ile yer alan ayrı cins ögelerden biri ötekilerden üstün görüldüğünde, o öge cümle dışına alınır ve başına bir "ya" getirilerek "hele, özellikle" anlamında kullanılır, Cevap niteliğinde olan cümlenin sonuna getirildiğinde, asıl yargının arkadan gelen cümle ile anlatılacağını belirtir, çin mandarinlerinin veya aydınlarının yazdığı şiirlere verilen ad, Oturmuşum ya, Birinden birinin olacağı sanılan iki iş için kullanılan bir bağlaç, Bazı çekimli zamanlardan sonra gelerek anlamı pekiştirir, kuvvetlendirir: Yediydin ya. Oturmuşum ya, Bazı çekimli zamanlardan sonra gelerek anlamı pekiştirir, kuvvetlendirir: Yediydin ya, Bir düşüncenin karşıtı düşünülürken kullanılır, Soru cümlelerinin başında kullanılır, Bir şeyi onaylamada "evet" anlamında kullanılır, Gereklik ve onay bildiren cümlelerde yargının onaylandığını bildirir, Dilek ve geniş zaman kiplerinde yargıyı güçlendirir, Cevap niteliğinde olan cümlenin sonuna getirildiğinde asıl yargının arkadan gelen cümle ile anlatılacağını belirtir:"Fena oğlan değildir, değildir ya, yalnız bu sarhoşluğu var." M. Ş. Esendal, Bir düşüncede sıra ile yer alan ayrı cins ögelerden biri ötekilerden üstün görüldüğünde o öge cümle dışına alınır ve başına bir "ya" getirilerek "hele, özellikle" anlamında kullanılır, Bilinen, görülen, hatırlanıp anlatılan bir olay dolayısıyla da sorulan başka bir konu için kullanılır, Birtakım duyguları güçlendirmek amacıyla cümlenin başında veya sonunda kullanılır,
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön