21 Aralık 2014, Pazar 22:06:08 İyi Geceler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu ena habbek kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
eine habbek    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada ena habbek kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. ena habbek kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan ena habbek kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
SENE İ HİCRİYE SENE İ HİCRİYE Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
HICRÎ YIL. HZ. PEYGAMBERIN MEKKE'DEN MEDINE'YE GÖÇ ETTIKLERI YILI TARIH BAŞLANGICI KABUL EDEN VE AYIN HAREKETLERINI ESAS ALAN SENE, ILK GÖÇ (HICRET) YILI (0) SIFIR OLMAK ÜZERE BAŞLAYAN BU SENE MÜSLÜMANLARIN YILBAŞIDIR VE HER YIL 10 GÜN KADAR DAHA ÖNCE GELIR. BAŞLANGICI MUHARREM AYIDIR. AYLARIN BIR KISMI 29, BIR KISMI 30 GÜNDÜR.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : sürgülü (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Sürgüsü itilmiş, sürgülenmiş olan Sürgü kolu olan
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön