02 Eylül 2014, Salı 04:52:13 Günaydın !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu güsterem kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
My Gusteria    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada güsterem kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. güsterem kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan güsterem kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
FAİL FAİL Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
BIR IŞI, BIR EYLEMI YAPAN. BU DA ŞU KISIMLARA AYRILIR. I. FÂIL-I ASLÎ: ASLÎ FÂIL, BIR IŞI BIZZAT YAPAN, FIILI DOĞRUDAN DOĞRUYA IŞLEYEN VEYA O FIILE DOĞRUDAN AZMETTIREN. II. FÂL-I FER'Î: BIR FIILIN, SUÇUN IŞLENMESINE IKINCI DERECEDEN KATILAN, SANIĞI KORUYAN, GÖZETEN, ÂLET-EDEVÂT SAĞLAYAN, ASIL FÂILE BIR KISIM BILGILER VEREN. III. FÂIL-I HAKÎKÎ: GERÇEK VE TAM FÂIL, IŞI ASLINDA BIZZAT YAPAN, KIŞILERI O IŞI YAPMAYA YÖNLENDIREN ASIL KIMSE. IV. FÂIL-I MUTLAK: KESIN VE TEREDDÜTSÜZ FÂIL, ALLAH (C.C.). V. FÂIL-I MEÇHUL: BILINMEYEN FÂIL, BELLI OLMAYAN FÂIL. VI. FÂIL-I MÜBÂŞIR: DOĞRUDAN FÂIL. VII. FÂIL-I MÜSTAKIL: BAĞIMSIZ FÂIL, TEK BAŞINA BIR OLAYI YAPAN MÜSTAKIL FÂIL. VIII. FÂIL-I MÜŞTEREK: BIR FIILI ORTAKLAŞA YAPAN FÂIL, ASIL FÂILLERIN BIRDEN FAZLA OLMASI. BAZEN ASIL VEYA FER'Î FÂILLER DE BIRDEN FAZLA OLUR, O ZAMAN BIRDEN FAZLA ASLÎ VEYA FER'Î FÂIL VARDIR. TCK MD. 64, 67.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : yazar kasa (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Alışveriş merkezlerinde hesap işini yapan makine
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön