23 Kasım 2014, Pazar 18:58:41 İyi Akşamlar !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu hayatım kelimesi/cumlesi/metni Arapça çevirisi
حياتي    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada hayatım kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. hayatım kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan hayatım kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
NİKAH NİKAH Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
EVLENME, EVLILIK DURUMU, HUKUKÎ EVLILIK DURUMU, ISLÂM HUKUKUNA GÖRE HÂKIMIN VEYA YETKI VERDIĞI IMAMIN HUZURUNDA AKDIN TARAFLARININ VE IKI DE ŞAHIDIN ŞAHITLIĞI ILE YAPILAN BIR AKIDDIR. ISLÂM HUKUKUNA GÖRE NIKÂH HEM DÜNYEVÎ VE HEM DE DÎNÎ AMAÇLI OLDUĞUNDAN SÖZLEŞMENIN DÎNÎ YÖNÜ AĞIRLIK TAŞIR. O NEDENLE DE RESMÎ BIR GÖREVLININ, BU IŞTEN ANLAYANININ HUZURUNDA, TARAFLARIN DÎNÎ DURUMLARI ILE ŞAHITLIKTE BULUNACAKLARIN TAŞIMALARI GEREKEN VASIFLAR HUSUSUNDA NIKÂH BAHSINDE ÖZEL HÜKÜMLER SEVKEDILMIŞTIR. MEDENI KANUNDA NIKÂH AKDININ DIĞER AKIDLERDEN BIR FARKI YOKTUR. ANCAK RESMÎ MEMUR ÖNÜNDE YAPILMASI MECBURIYETI BUGÜNKÜ HUKUKTA ESASLI BIR ŞARTTIR, GEÇERLILIK SEBEBIDIR. BU KIŞI DE BELEDIYE BAŞKANI YA DA GÖREVLENDIRECEĞI BIRISI ILE KÖYLERDE MUHTARLAR OLMAKTADIR.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : abajurlu (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Abajuru olan
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön