24 Ekim 2014, Cuma 16:30:35 İyi Günler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu kriz kelimesi/cumlesi/metni Farsça çevirisi
بحران    
 
kriz kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
Bunalım Fizyolojik bir rahatsızlığın şiddetli yinelenmelerle ortaya çıkan nöbeti Bir toplumun, bir kuruluşun veya bir kimsenin yaşamında görülen güç dönem, bunalım, buhran Bir organda birdenbire ortaya çıkan fizyolojik bozukluk Bir toplumun, bir kuruluşun veya bir kimsenin yaşamında görülen güç dönem, bunalım, buhran:"Krizin ne kadar sürdüğünü bilmiyorum." F. R. Atay Bir organda birdenbire ortaya çıkan fizyolojik bozukluk:"Krizler sıkıştırdığı zaman özel kliniklerde yatmaya gidiyordu." Ç. Altan

kriz
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

kriz
krizalit
krizantem
kriz masası
krizolit
kriz yöneticiliği
kriz yöneticisi
kriz yönetimi
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada kriz kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. kriz kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan kriz kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
KEYBOARD KEYBOARD Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Bilgisayar Terimi )  ( Rastgele Bilgisayar Terimi )
Klavye. Bilgisayara bilgi girişi yapmak için kullanılan donanımdır. PC'ler için 84, diğeri 101 tuşlu olan iki çeşit klavye tipi vardır.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : bildircin (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
semane Tavukgillerden, boz renkli, benekli, yurdumuzda en çok sonbaharda eti için avlanan, etinden ve yumurtasından yararlanılan göçebe kuş Tavukgillerden, boz renkli, benekli, yurdumuzda en çok güzün, eti için avlanan göçebe kuş Tavukgillerden, boz renkli, benekli, yurdumuzda en çok sonbaharda eti için avlanan göçebe kuş (Coturnix)
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön