25 Ekim 2014, Cumartesi 06:28:01 Günaydın !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu kuran-ı kerim kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
Quran    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada kuran-ı kerim kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. kuran-ı kerim kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan kuran-ı kerim kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
PEŞTEMALİYE PEŞTEMALİYE Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
BIR YERIN DEVRI SIRASINDA DEVREDENE VERILEN BIR HAVA PARASI. MALIN DEĞERININ DIŞINDA EKSTRADAN ÖDENEN PARA. BURADA DEVRALINAN YERIN GENELDE MENFAATLARI DA DEVRALAN KIŞICE ALINMIŞ OLDUĞUNDAN SANKI ONUN KARŞILIĞI ÖDENEN EKSTRA PARA. ISLÂM HUKUKUNDA MENFAATI MAL SAYMAYAN HUKUKÇULARA GÖRE BU TÜR ÖDEME HUKUKEN CAIZ DEĞILDIR. AMA MENFAATI MAL SAYANLARA GÖRE ORTADA HENÜZ GÖRÜLMEYEN AMA MUHTEMEL BIR YARAR OLDUĞUNDAN BU TÜR HAVA PARALARI YASALDIR.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : dizanterili (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Dizanteriye yakalanmış olan (kimse)
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön