30 Ekim 2014, Perşembe 17:09:26 İyi Akşamlar !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu portekiz kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
Portugal    
 

portekiz
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

Portekizce
Portekizli
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada portekiz kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. portekiz kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan portekiz kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
SUÇUN KANUNİLİĞİ SUÇUN KANUNİLİĞİ Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
BIR FIILDEN DOLAYI KIŞININ SORUMLU TUTULABILMESI, KENDISINE CEZA VERILEBILMESI IÇIN ONUN KANUNLA, HUKUK METINLERINDE YASAKLANMIŞ OLMASI ŞARTTIR. "KANUNSUZ SUÇ OLMAZ." KURALI BUNU IFADE ETMEKTEDIR. BU HÜKÜM BATIDA MODERN ÇAĞDA ORTAYA ÇIKMIŞ VEYA INSANLIK BÖYLE BIR HÜKME KAVUŞMUŞTUR. ALLAH, KUR'ÂN'DA ŞÖYLE BUYURMUŞTUR: "... BIZ BIR KAVME PEYGAMBER GÖNDERMEDIKÇE ONLARA AZÂB EDICI DEĞILIZ." (17/15). ONUN IÇINDIR KI, HARAMLARI, YASAKLARI YA ALLAH YAHUT DA RASÛLÜ KOYMUŞTUR. BUGÜN TCK MD. 1 DE DE ŞÖYLE DENILIR: "KANUNUN SARIH OLARAK SUÇ SAYMADIĞI BIR FIIL IÇIN KIMSEYE CEZA VERILEMEZ." YÜRÜTME ORGANI SUÇ VE CEZA KOYAMAZ.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : dikensiz (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Sıkıntısız, üzüntüsüz bir biçimde Dikeni olmayan
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön