21 Ağustos 2014, Perşembe 19:00:17 İyi Akşamlar !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu rüku kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
bow    
 
rüku kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
NAMAZ Allah'ın huzurunda eğilmek, namazda elleri dize dayamak suretiyle yere doğru eğilirken baş ile sırtı düz hale getirmek Öne doğru eğilme Namazda elleri dizlere dayayıp öne doğru eğilme
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada rüku kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. rüku kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan rüku kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
Internet Protocol IP Internet Protocol IP Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Bilgisayar Terimi )  ( Rastgele Bilgisayar Terimi )
Internet ProtokolüBir bilgisayardan diğerine veri paketi aktarma işlemiyle ilgili bir protokol. Tanımı STD 5 ve RFC 791’de bulunabilir. Yorumlar İçin Rica (Request For Comments), TCP/IP Protokol Ailesi (TCP/IP Protocol Suite).
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : kesmek (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Susmak HEBR GASN FELY FELH HESM KASM FEKK HİŞAM KALM KASL HIDK CEZF SALM HAFF TA'TİL ADB FARS BELT CEZR CEZM KAVB CEVB FATM KAZ' TERR TEFSA' TEBTİT İFRA' CEDD kırkmak ŞERŞERE TARR ŞATBE KISMAL KEMŞ TAKZİB MENN KESF METR TAHZİM SALMA' Ameliyatla almak Verilecek şeyin bir bölümünü alıkoyup vermemek Belirtmek, kararlaştırmak Akımı durdurmak:"Şimdi belediye ile anlaşamayan müteşebbis cereyanı kesmiş." S. F. Abasıyanık Para basmak Azaltmak, güçleştirmek. İskambil kâğıtlarında destenin üzerinden bir bölümünü kaldırıp öte yana koymak Hasta organı ameliyatla almak Geçişi önlemek Bir şeyden yoksun bırakmak, vermemek Ara vermek:"Bu üç zavallı bizden rahatsız oldular ve derslerini keserek çekildiler." M. Ş. Esendal Düzgün parçalara ayırmak Dibinden ayırmak Bıçak, makas gibi bir araçla bir şeyi ikiye ayırmak, parçalamak, doğramak Kesici bir araçla yaralamak:"Nasıl sol elimle sağ elimi kesip biçeceğim?" R. N. Güntekin Ucunu almak Son vermek, gidermek Hayvanın başını gövdesinden ayırmak, boğazlamak Bölmek, ayırmak Yazıyı, filmi kısaltmak Alıkoyup vermemek Durdurmak Ara veya son vermek Basmak Azaltmak, güçleştirmek Gidermek Destenin üzerinden bir bölümünü kaldırıp öte yana koymak Başını gövdesinden ayırmak, boğazlamak Kesici bir araçla yaralamak Rüzgâr, soğuk vb Uydurmak, yalan söylemek çok etkili olmak Birini yermek, kötülemek Oyuncuyu takım kadrosuna almamak Karşı cinsten birisini sürekli olarak süzmek, dikkatli bir biçimde bakmak Kısaltmak İHAKE AZB TESBİL kiru kat kiri Kesin, değişmez, maktu Nazımda veya nesirde, bir cümleyi sonu anlaşılacak biçimde yarım bırakma sanatı, kat Küp biçiminde veya köşeli olarak kesilmiş olan:"Dört tarafı kesme billur kapaklı bir eski saat." R. H. Karay Lokum. Çizgisel iki doğru parçası ve bir eğri yayı ile sınırlanan düzlem yüzeyi. İki çekimin birbirine doğrudan doğruya bağlanmasından, iki ayrı çekimin birbirini izlemesinden doğan durum Kesme işareti Teneke, sac gibi şeyleri kesmek için kullanılan makas Küp biçiminde veya köşeli olarak kesilmiş olan Enli ok Kesmek işi İki çekimin birbirine doğrudan doğruya bağlanmasından, iki ayrı çekimin birbirini izlemesinden doğan durum Çizgisel iki doğru parçası ve bir eğri yayı ile sınırlanan düzlem yüzeyi Lokum Kıyılarımızda yaygın olarak bulunan, yuvarlak tepeli, 5 m kadar boylu, her dem yeşil, yaprakları küçük ve kenarları testere dişli, çiçekleri yeşilimsi beyaz renkli olan bir süs ağacı, akçakesme (Phillyrea latifolia)
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön