24 Temmuz 2014, Perşembe 14:56:25 İyi Günler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu valahi halam geldi kelimesi/cumlesi/metni Arapça çevirisi
ما زلت جاء Valahia    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada valahi halam geldi kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. valahi halam geldi kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan valahi halam geldi kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
İTİMADA MÜSTENİD HUKUKİ MUAMELE İTİMADA MÜSTENİD HUKUKİ MUAMELE Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
GÜVENE DAYALI HUKUKÎ IŞLEMLER, INANÇLI IŞLEMLER. BIR KIMSEYI ÜÇÜNCÜ KIŞILERE KARŞI KORUMAK IÇIN IKI KIŞI ARASINDA YAPILAN GIZLI IŞLEMLER. HARICEN BIR IŞLEM, GIZLIDE ISE BIR BAŞKA IŞLEM YAPILMAKTADIR.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : bakiyorsun (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Beslemek, geçindirmek, Bir iş birinden beklenmek, Muayene etmek, Bir işi yapmak, bir işi yapmakla görevli olmak. İlgilenmek:"Baktılar, ettiler, ilaç, tedavi, faydası olmadı." E. Bener, Uğraşmak, meşgul olmak, Yoklamak, incelemek, denemek, Bir şeyin gelişmesi veya iyi bir durumda kalması için emek vermek:"Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur." Atasözü, Bakışı bir şey üzerine çevirmek:"Zamanla nasıl değişiyor insan / Hangi resmime baksam ben değilim." C. S. Tarancı, Aramak, Yüzü bir yöne doğru olmak:"Limana bakan penceresinden deniz görünürdü." O. V. Kanık, İlgilenmek, Renklerde benzemek, andırmak, Bir işi yapmak, bir işi yapmakla görevli olmak, Bebeğin veya çocuğun eğitim ve bakımıyla ilgilenmek, Bir şeyin gelişmesi veya iyi bir durumda kalması için emek vermek, Anlamak, farkına varmak, Önem vermek, önem vererek üzerinde durmak, Gözetmek, korumak, Renklerde benzemek, andırmak. Önem vermek, önem vererek üzerinde durmak:"Aşka kutsal gözle bakanları üzmekten korkarım." R. H. Karay, Yapılabilmesi bir şeye bağlı bulunmak, Anlamak, farkına varmak:"Bazı akşamlar bakarım Halil savuşur, nereye gittiğini de kimseye söylemez." M. Ş. Esendal, Başka bir şeyle ilgilenmeyip elindeki veya önündeki işle uğraşır olmak, Bakışı bir şey üzerine çevirmek, Bebeğin veya çocuğun eğitim ve bakımıyla ilgilenmek:"Kadınlar, iş dönüşü çocuk bakıyor, yemek hazırlıyorlardı, o yorgunlukla." N. Cumalı, Yüzü bir yöne doğru olmak, Bakmak işi,
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön