20 Ağustos 2014, Çarşamba 07:51:12 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

YARDIMCILAR, YARDIM EDENLER. HZ. MUHAMMED (AS)İN MEDİNEYE HİCRETİNDE O'NA VE DİĞER MUHACİRLERE YARDIMDA BULUNAN MEDİNELİ MÜSLÜMANLAR.
Ensar: Yardımcılar, yardım edenler. Terim olarak, hicret eden Mekke'li muhacirleri yurtlarına alan müslüman Medine halkı.
Yardımcılar. Mekke'den Medîne'ye hicretten sonra, Resûlullah efendimize ve Mekke'den gelen müslümanlara yakın alâka gösterip, malları, mülkleri, bedenleri ve her şeyleri ile yardım eden Medîneli müslümanlar.
Bu sayfa üzerinde ensar kelime anlamı gösterilmektedir. ensar nedir ? ensar ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. ensar kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : yuvarlamak (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
HEZK TEM'İK TEMRİG Belirsizce, anlaşılmayacak biçimde söylemek İnanılmayacak yalanlar söylemek İstekle ve çabucak yemek veya içmek Bir şeyi bir yerden kaldırmadan ekseni çevresinde döndürerek yürütmek, tekerlemek Döndürerek tomar yapmak veya yuvarlak duruma getirmek:"Gel zaman git zaman, sanat tasaları futbol yuvarlağını öyle uzaklarda fırlatıp attı ki..." B. R. Eyuboğlu Bir şeyi bir yerden kaldırmadan ekseni çevresinde döndürerek yürütmek, tekerlemek:"... balta ve küskü ile onu kaldırır, aşağıya yuvarlarız." R. H. Karay Hızla düşürmek, devirmek. İstekle ve çabucak yemek veya içmek:"Birbiri ardınca bilmem kaç şişe bira yuvarlamış." A. İlhan Sözü belirsizce, anlaşılmayacak biçimde söylemek. İnanılmayacak yalanlar söylemek Döndürerek tomar yapmak veya yuvarlak duruma getirmek Hızla düşürmek, devirmek Yuvarlamak işi Gaziantep yöresine özgü küçük köftelerle yapılan bir yemek Yuvalama Bulgur ya da pirinç ve kıymayla yoğrulduktan sonra küçük küçük yuvarlanıp haşlanarak yapılan bir yemek

 
Sayfa başına dön