03 Eylül 2014, Çarşamba 07:39:51 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

YARDIMCILAR, YARDIM EDENLER. HZ. MUHAMMED (AS)İN MEDİNEYE HİCRETİNDE O'NA VE DİĞER MUHACİRLERE YARDIMDA BULUNAN MEDİNELİ MÜSLÜMANLAR.
Ensar: Yardımcılar, yardım edenler. Terim olarak, hicret eden Mekke'li muhacirleri yurtlarına alan müslüman Medine halkı.
Yardımcılar. Mekke'den Medîne'ye hicretten sonra, Resûlullah efendimize ve Mekke'den gelen müslümanlara yakın alâka gösterip, malları, mülkleri, bedenleri ve her şeyleri ile yardım eden Medîneli müslümanlar.
Bu sayfa üzerinde ensar kelime anlamı gösterilmektedir. ensar nedir ? ensar ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. ensar kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : sabahlar (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Gündüzün, günün başlangıcı:"Havanın üşütecek kadar serinlemiş olmasına göre sabah yakın." R. N. Güntekin Güneşin doğduğu andan öğleye kadar geçen zaman, sabahleyin, sabah vakti Gün doğmasına yakın vakitten, öğle vaktine kadar olan zaman FETİK KERAN BÜTEYRA istanbul'da 187622 yılları arasında yayımlanan, Papadopulos Efendinin çıkardığı günlük gazete Sabah ezanı Gündüzün, günün başlangıcı Sabah namazı

 
Sayfa başına dön