20 Aralık 2014, Cumartesi 19:51:17 İyi Akşamlar !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Farsça çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Farsça Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu Çeviri Sonucu
Çeviri Sonucu burada gösterilecektir.    
 
 
MEDENİ HAKLARI KULLANMA MEDENİ HAKLARI KULLANMA Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
FİİL EHLİYETİ. BUNUN İÇİN KİŞİNİN MÜMEYYİZ, YETİŞKİN (BÂLİĞ) OLMASI VE EHLİYETİNİN KISITLANMAMIŞ OLMASI ŞARTTIR. BU ÜÇ ŞARTIN BULUNMASI DURUMUNDA KİŞİ TAM KULLANMA EHLİYETİNE SAHİPTİR. BİRİNİN VEYA BİRKAÇININ EKSİKLİĞİ HALİNDE EHLİYET DE YA EKSİK YA DA HİÇ YOKTUR. BU DURUMDA FİİL EHLİYETİ AÇISINDAN KİŞİLER: I. TAM EHLİYETLİLER: FİİL EHLİYETİ TAM OLANLAR: MÜMEYYİZ, BÂLİĞ OLUP KISITLI BULUNMAYANLAR. II. TAM EHLİYETSİZ: MÜMEYYİZ OLMAYANLAR YA DA TEMYİZ GÜCÜNÜ TAMAMEN YİTİRMİŞ OLANLAR. III. SINIRLI EHLİYETSİZLER: MÜMEYYİZ OLUP DA HENÜZ RÜŞDÜNE ERMEMİŞ KÜÇÜKLER İLE EHLİYETİ KISITLANMIŞ OLANLAR. IV. SINIRLI EHLİYETLİLER: MÜMEYYİZ VE YETİŞKİN OLDUĞU VE EHLİYETİ KISITLANMADIĞI HALDE BİR KISIM İŞLERİNDE BAŞKASININ İZİN VEYA YARDIMINA İHTİYAÇ DUYANLAR. EVLİ KADIN, KANUNÎ MÜŞÂVİR TAYİN EDİLMİŞ KİMSE GİBİ.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : maharim (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
(Mahrem. C.) Mahrem olanlar. Haram olan şeyler
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön