24 Nisan 2014, Perşembe 09:38:22 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
HÜKMİ ŞAHIS kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? HÜKMİ ŞAHIS (Hukuk Terimi)
TÜZELKİŞİ, GERÇEK KİŞİLERİN BİR ARÂYA GELMESİYLE OLUŞTURULAN VE ONLARDAN AYRI BİR KİŞİLİĞİ OLAN HÜKMÎ ŞAHSİYET, DERNEKLER, ŞİRKETLER GİBİ.
 

 

Bu sayfa üzerinde hükmi şahıs kelime anlamı gösterilmektedir. hükmi şahıs nedir ? hükmi şahıs ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. hükmi şahıs kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : lisans (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Bir sporcunun resmi yarışmalara katılabilmesi için spor federasyonu tarafından kendisine verilen kayıt fişi veya kimlik kartı İthal veya ihracı serbest bırakılmayarak muayyen bir nizama bağlanmış malların ithal veya ihracı için idare tarafından verilen müsaade Üniversite tahsili tamamlanınca alınan diploma Fr. Herhangi bir mevzuda verilen izin. Müsaade belgesi Genellikle dört yıl süren üniversite veya yüksek okul öğrenimi Dört yıl süren üniversite veya yüksekokul öğrenimi üniversite diplomasıyla doktora arasındaki akademik aşama Bu öğrenim sonunda elde edilen ve diploma ile belgelendirilen akademik derece Yurda mal sokma veya yurttan mal çıkarma izni Genellikle dört yıl süren üniversite veya yüksek okul öğrenimi:"Doktora veya lisanslarını hazırladıkları sırada maişet parasını büro ve otel garsonluğu yapmakla çıkarıyorlardı." Y. K. Karaosmanoğlu Bir malı yabancı firma adına üretme izni Bir sporcunun resmî yarışmalara katılabilmesi için spor federasyonunun kendisine verdiği kayıt fişi veya kimlik kartı