23 Ekim 2014, Perşembe 20:09:33 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Hayy: Hayatı daimi ve ebedi olan. Fenası yani sonu, kesintisi olmayan. Bitki ve canlıların gelişme gücü, iç güdü kuvveti. Her türlü gam ve üzüntünün giderilmesi. Ebedi ahiret hayatı. Allah'ın en güzel isimlerinden biri.
YER, MEVKİ, DERECE, GENİŞLİK, HACİM.
Bu sayfa üzerinde hayy kelime anlamı gösterilmektedir. hayy nedir ? hayy ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. hayy kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : fetret (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
İki vakıa arasındaki geçen zaman. Terakki ve teâli devirleri arasındaki hareketsiz, sükûnetli geçen devir Tıb: İki ateşli hastalık arasındaki geçen zaman.Suâl ediyorsunuz ki: Zamanı fetrette, Resuli Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm'ın ecdadı bir din ile mütedeyyin mi idiler?Elcevab: Hazreti İbrahim Aleyhisselâm'ın, b Vahy ve semavî hükümlerin sükûn zamanı olduğu için, iki peygamberi zişan devirleri arasındaki zaman Vukuu âdet halinde olan şeyin kesilme zamanı veya kesilmesi Uyuşukluk, zayıflık İki olay arasındaki süre iki olay arasındaki süre iki peygamber veya padişah arasında peygambersiz veya padişahsız geçen süre İslâm dinine göre Hz. İsa ile Hz. Muhammed arasında geçen süre Muhammed arasında geçen süre. İki olay arasındaki süre İki peygamber veya padişah arasında peygambersiz veya padişahsız geçen süre. İslam dinine göre Hz. İsa ile Hz Hükûmet gücünün gevşediği bir yerde düzenin yeniden kurulmasına kadar geçen süre İki peygamber veya padişah arasında peygambersiz veya padişahsız geçen süre

 
Sayfa başına dön