02 Eylül 2014, Salı 09:47:23 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

EMİRLİK, MÜSLÜMANLARIN DEVLET REİSLİĞİ VEYA ASKERÎ KOMUTANLIĞI MAKAMI, YOKSUL VE KİMSESİZLERE YİYECEK İÇECEK DAĞITILAN YER, HUZUREVLERİ, AŞHANE.
YOKSULLARA YİYECEK DAĞITMAK ÜZERE MÜSLÜMANLAR TARAFINDAN KURULMUŞ SOSYAL YARDIM MÜESSESELERİ. DEVLETİN DESTEK VERDİĞİ YARDIM YERLERİ.
Bu sayfa üzerinde imaret kelime anlamı gösterilmektedir. imaret nedir ? imaret ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. imaret kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : düşkünler (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MÂİL Geçim sıkıntısına düşmüş Yoksulluk sebebiyle mutluluk ve refahını yitirmiş Bir şeye kendini aşırı vermiş olan, çok bağlı, meraklı Yaşlılık, hastalık gibi sebeplerle çalışma gücünü yitirmiş Değer ve onurunu yitirmiş Geçim sıkıntısına düşmüş:"Eski arkadaşının düşkün bulunduğu hâlinden anlaşılıyordu." R. H. Karay Yoksulluk sebebiyle mutluluk ve refahını yitirmiş:"Zavallı, arabasını satmış, düşkün bir hâldeydi." Y. K. Beyatlı Bir şeye kendini aşırı vermiş olan, çok bağlı, meraklı:"Onlar kadar birbirine düşkün, birbirine uymuş bir çift daha ömrümde görmedim desem yeri vardır." H. E. Adıvar

 
Sayfa başına dön