18 Nisan 2014, Cuma 08:30:50 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
İMARET kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? İMARET (Hukuk Terimi)
EMİRLİK, MÜSLÜMANLARIN DEVLET REİSLİĞİ VEYA ASKERÎ KOMUTANLIĞI MAKAMI, YOKSUL VE KİMSESİZLERE YİYECEK İÇECEK DAĞITILAN YER, HUZUREVLERİ, AŞHANE.
İMARETHANE kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? İMARETHANE (Hukuk Terimi)
YOKSULLARA YİYECEK DAĞITMAK ÜZERE MÜSLÜMANLAR TARAFINDAN KURULMUŞ SOSYAL YARDIM MÜESSESELERİ. DEVLETİN DESTEK VERDİĞİ YARDIM YERLERİ.
 

 

Bu sayfa üzerinde imaret kelime anlamı gösterilmektedir. imaret nedir ? imaret ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. imaret kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : ölçmek (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MEKÎL En, boy, hacim, süre gibi nicelikleri kendi cinslerinden seçilmiş bir birimle karşılaştırıp kaç birim geldiklerini belirtmek En, boy, hacim, süre gibi nicelikleri kendi cinslerinden seçilmiş bir birimle karşılaştırıp kaç birim geldiklerini belirtmek:"Dükkânda arşınla kumaş ölçmekle ömür çürütemeyeceğimi söyledim." N. Cumalı Aşırı olmamasına dikkat etmek, kontrol etmek:"Behiç cesaretini ölçtüğü zaman kendisini oldukça kuvvetli buldu." P. Safa Aşırı olmamasına dikkat etmek, kontrol etmek KEYL TEŞBİR Ölçmek işi