25 Temmuz 2014, Cuma 16:45:50 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

MİLLET, BİR CEMAAT, BİR ÖRGÜTLEN RÜŞ GRUP.
Kavim: Aşiret ve kabileden daha kalabalık insan topluluğu. Başlangıçta terim, yalnızca erkekler topluluğuna mahsus iken, sonraları genelde yerleşik olan ve içinde kadın ve kızların da bulunduğu insan topluluklarına ad olmuştur. Ulus.
Bu sayfa üzerinde kavim kelime anlamı gösterilmektedir. kavim nedir ? kavim ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. kavim kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : işık (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
foto şavk Cisimleri görmeyi, renkleri ayırt etmeyi sağlayan fiziksel enerji, erke, ziya, nur, şavk:"Okuyabilmek için kapıdaki ışık yeterli değildi." H. E. Adıvar şem Yüksek derecede ısıtılan cisimlerin veya çeşitli enerji biçimleriyle uyarılan cisimlerin gaz ışı yaydığı gözle görülen ışıma Işıklı, parlak yer abb Bektaşi dervişi Yol gösteren, aydınlatan kimse, düşünce, eser vb pertev Yüksek derecede ısıtılan cisimlerin (akkorluk) veya çeşitli enerji biçimleriyle uyarılan cisimlerin (gaz ışı) yaydığı gözle görülen ışıma Elektrik Bir yeri aydınlatmaya yarayan araç Mutluluk, sevinç veya zekâdan doğan, özellikle yüzde ve gözlerde beliren parıltı:"Bütün gözlerden manalı ışıklar sıçrıyordu." P. Safa Yol gösteren, aydınlatan kimse, düşünce, eser vb:"Sevgili Behçet Necatigil şiirimizin vazgeçilmez ışıklarından biri olarak ayrıldı aramızdan." N. Cumalı Cisimleri görmeyi, renkleri ayırt etmeyi sağlayan fiziksel enerji, erke, ziya, nur, şavk Resim sanatında ışıklı, parlak yer Mutluluk, sevinç veya zekâdan doğan, özellikle yüzde ve gözlerde beliren parıltı

 
Sayfa başına dön