17 Eylül 2014, Çarşamba 02:28:36 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

ORTAK HUKUK, BİR HUKUK KURALININ BİRDEN ÇOK DEVLET ARASINDA AYNEN KABUL EDİLİP UYGULANMASI, AT ÜLKELERİNİN BİR TEK HUKUK METNİNİN KABÛLÜNDE OLUŞAN HUKUK KURALLARI MÜŞTEREK BİR HUKUKTUR.
Bu sayfa üzerinde müşterek hukuk kelime anlamı gösterilmektedir. müşterek hukuk nedir ? müşterek hukuk ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. müşterek hukuk kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : ucmak (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
TATAYYUR TAYRURE kalkmak TAYİR Çok sevinmek Yüksek yerden düşmek veya yuvarlanmak Hareketli kanatları yardımıyla havada düşmeden durmak, havada yol almak Yok olmak, ortadan kaybolmak Solarak yok olmak Çok hızlı gitmek Cennet Ruh ölümden sonra göğe yükselmek Cennet, behişt Uçar gibi dalgalanmak Belirmek Keyif verici veya uyuşturucu madde aldıktan sonra hayal âlemine dalıp gitmek Solarak yok olmak:"Rengi birdenbire uçtu." P. Safa Aşırılmak Gaz veya buhar durumuna geçmek özel mekanizma ile yerden yükselmek, havada yol almak Kuş, kanatlı böcek vb. hareketli kanatları yardımıyla havada düşmeden durmak, havada yol almak:"Biraz havalanıp bir başka kayaya kadar uçtu." S. F. Abasıyanık Uçak vb Rüzgâr veya başka bir itici güçle yerinden ayrılıp uzağa gitmek Yok olmak, ortadan kaybolmak:"Bütün kararları uçmuştu.Yüzünde iradesiz hatlar belirdi." S. F. Abasıyanık Uçar bu bizim külüstür." R. N. Güntekin Hava yolu ile gitmek Uçar gibi dalgalanmak:"Elleri trençkotunun cebinde, gözlerini karşı kıyıya dikmiş, saçları savrulurcasına geriye uçuyor." A. İlhan. Çok hızlı gitmek:"Hele bir asfalta çıkalım görürsünüz bey, derdi Patlayıcı madde ile parçalanmak Belirmek:"Sakalı yeni çıkmış, yüzünde çocukça ifadeler uçuyordu." S. F. Abasıyanık Dinî inanışa göre ruh ölümden sonra göğe yükselmek Uçmak işi

 
Sayfa başına dön