20 Aralık 2014, Cumartesi 02:03:14 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

CUMHURİYET SAVCISI, SAVCI, KAMUNUN HAKKINI SAVUNAN KİMSE. BİR YERDE BİRDEN ÇOK SAVCI VAR İSE BUNLARDAN BİRİSİ BAŞSAVCI, DİĞERLERİ DE SAVCI OLARAK ANILIR.
SAVCILIK, SAVCILIK BÜROSU.
Bu sayfa üzerinde müdde i umumi kelime anlamı gösterilmektedir. müdde i umumi nedir ? müdde i umumi ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. müdde i umumi kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : oran (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Tahmin, keşif Ölçü, mikyas Biçim, tenasüb, endam nispet iki büyüklük arasındaki bağınt iki şey arasındaki karşılıklı uygunluk Albert Camus'nün yapıtlarında bolca söz ettiği, Cezayir'deki kent İki şeyin birbirini tutması, karşılıklı uygunluk, tenasüp Akıl yoluyla gerçeğe yakın olduğuna inanılarak verilen yargı, tahmin. İki büyüklük, iki nicelik arasındaki bağıntı Büyüklük, nicelik, derece bakımından iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntı, nispet Büyüklük, nicelik, derece bakımından iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntı, nispet:"Dini, dili ne olursa olsun her insan doğup büyüdüğü, ekmeğini kazandığı toprak üstünde korkusuz, güven altında yaşadığı oranda kendini mutlu duyuyordu." N. Cumalı. İki şeyin birbirini tutması, karşılıklı uygunluk, tenasüp Akıl yoluyla gerçeğe yakın olduğuna inanılarak verilen yargı, tahmin İki büyüklük, iki nicelik arasındaki bağıntı

 
Sayfa başına dön