02 Ekim 2014, Perşembe 05:22:00 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

CUMHURİYET SAVCISI, SAVCI, KAMUNUN HAKKINI SAVUNAN KİMSE. BİR YERDE BİRDEN ÇOK SAVCI VAR İSE BUNLARDAN BİRİSİ BAŞSAVCI, DİĞERLERİ DE SAVCI OLARAK ANILIR.
SAVCILIK, SAVCILIK BÜROSU.
Bu sayfa üzerinde müdde i umumi kelime anlamı gösterilmektedir. müdde i umumi nedir ? müdde i umumi ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. müdde i umumi kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : tartişmayi (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
münakaşa Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma:"Karşısındakilerin tartışmaları çabuk bıraktıklarına da dikkat etmedi." T. Buğra Bir sorun üzerine sözle veya yazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunma Ağız kavgası, münakaşa Ağız kavgası, münakaşa:"Belki de komşulardan çekindiğinden tartışmayı kesmek gereğini duyuyor." H. Taner Bir sorun üzerine sözle veya yazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunma:"Bir yazarın eserini anlamak için onun kişiliği üzerine bilgi edinmek gerekir mi sorunu öteden beri edebiyatçılar arasında geniş tartışmalara yol açmıştır." A. Ş. Hisar Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma münakaşa etmek Karşı karşıya durum alıp elle birbirini yoklayarak zayıf yanlarını aramak Bir konu üzerinde, birbirine ters olan görüş ve inançları karşılıklı savunmak Ağız dalaşı yapmak, münakaşa etmek:"Usta da, ben de tartışmak istemedik adamla." N. Cumalı Güreşte karşı karşıya durum alıp elle birbirini yoklayarak zayıf yanlarını aramak Ağız dalaşı yapmak, münakaşa etmek

 
Sayfa başına dön