01 Kasım 2014, Cumartesi 07:16:03 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BİRDEN ÇOK İKİDEN FAZLA TEKRARLANAN, AYNI ŞEYİN TEKRARI.
BİRDEN ÇOK KEZ İNDİRİMDE BULUNMA, İSKONTOYA UĞRAYAN BİR TİCÂRÎ SENEDİN BİR BAŞKA BANKACA TEKRAR KIRDIRILMASI.
SİGORTA EDİLEN BİR ŞEYİN SİGORTA EDENCE BİR BAŞKA YERE DAHA SİGORTA ETTİRİLMESİ. BURADA MALI SİGORTA EDİLEN İÇİN BİR TEK SİGORTA VARDIR Kİ, O DA ASIL SİGORTACIDIR. SİGORTACININ SİGORTACISI MAL SAHİBİNİN MUHATABI DEĞİLDİR.
BİRDEN ÇOK VERGİ, ÇİFTE VERGİ. BİR MAL VEYA HİZMETİN BİRKAÇ DEVLET VEYA KURUMCA AYRI AYRI VERGİYE TABİ TUTULMASI.
TEKRAR TEKRAR, BİRDEN ÇOK DEFALAR.
Bu sayfa üzerinde mükerrer kelime anlamı gösterilmektedir. mükerrer nedir ? mükerrer ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. mükerrer kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar : mukerrer ne demektir hukukta -

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : arşimiz (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Fevkiyyet, ulviyyet, Kürsü, taht, yüce makam. En yüksek gök. Allahın kudret ve saltanatının tecelli yeri. (Arş kâinatı kaplar. Allah'ın kudreti ve ilmi de herşeyi kaplar.), Arşı Alâ, Arşı Rahman, Arşı İlâhi, Arşı Yezdan, Feleki Eflâk, Feleki Atlâs, Feleki Azâm gibi isimlerle Cenabı Hakkın izzet ve saltanatından kinaye olarak söylenir. (O.S) (... Arş: Zâhir, Bâtın, Evvel, Âhir isimlerinin halita ve karışığıdır. Bu halitada dahil olan İsmi Zâhir itibarı ile Arş Mülk; ke, Bağ çardağı, Gölgelik, kürsü, taht, yüce makâm; en yüksek gök; Allah'ın büyüklüğünün yüceliğinin tecellî ettiği yer, askere yürümesi için verilen (marş marş) emir, Tavan, çatı, dam, çardak, Göğün en yüksek katı, Askerlikte "yürü" komutu, İslâm dini inanışına göre göğün en yüksek katı, İslam dini inanışına göre göğün en yüksek katı:"El elden üstündür, ta arşa kadar." Atasözü. "Yürü" komutu:"Arş yiğitler vatan imdadına." N. Kemal,

 
Sayfa başına dön