24 Kasım 2014, Pazartesi 11:07:46 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BİRDEN ÇOK İKİDEN FAZLA TEKRARLANAN, AYNI ŞEYİN TEKRARI.
BİRDEN ÇOK KEZ İNDİRİMDE BULUNMA, İSKONTOYA UĞRAYAN BİR TİCÂRÎ SENEDİN BİR BAŞKA BANKACA TEKRAR KIRDIRILMASI.
SİGORTA EDİLEN BİR ŞEYİN SİGORTA EDENCE BİR BAŞKA YERE DAHA SİGORTA ETTİRİLMESİ. BURADA MALI SİGORTA EDİLEN İÇİN BİR TEK SİGORTA VARDIR Kİ, O DA ASIL SİGORTACIDIR. SİGORTACININ SİGORTACISI MAL SAHİBİNİN MUHATABI DEĞİLDİR.
BİRDEN ÇOK VERGİ, ÇİFTE VERGİ. BİR MAL VEYA HİZMETİN BİRKAÇ DEVLET VEYA KURUMCA AYRI AYRI VERGİYE TABİ TUTULMASI.
TEKRAR TEKRAR, BİRDEN ÇOK DEFALAR.
Bu sayfa üzerinde mükerrer kelime anlamı gösterilmektedir. mükerrer nedir ? mükerrer ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. mükerrer kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : pot (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
t. Irmakları geçmek için kullanılan sal, Dikişin bir tarafında görülen kumaş kabarığı, Gaf, Kötü dikiş nedeniyle kumaşta oluşan büzülme ya da kıvrım, Pokerde ortaya konulması zorunlu para, Dikişte hata, Kötü dikiş sebebiyle kumaşta oluşan büzülme veya kıvrım, Yanlışlık, hata, gaf, Poker gibi iskambil oyunlarında oyuncuların tümünce ortaya sürülen eşit miktardaki para veya fiş, Kötü dikiş sebebiyle kumaşta oluşan büzülme veya kıvrım:"Ceketinin arkasındaki potlar, bugün mutlaka her zamandan çok ensesine binmişti." Y. K. Karaosmanoğlu, Irmakları geçmek için kullanılan sal,

 
Sayfa başına dön