23 Eylül 2014, Salı 21:36:46 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

KÖTÜLÜK, AHLÂKSIZLIK, KABAHAT, İNKAR EDİLMİŞ, TİKSİNTİ VEREN. KELİMENİN ÇOĞULU MÜNKERÂTDIR; KÖTÜLÜKLER, ÇİRKİN İŞLER.
Münker: Dinin de, temiz aklın da çirkin ve kötü kabul ettiği her şey. İslami hükümlerin yasakladığı tutum, iş ve davranış tarzı. Şeriatte ve örfte bilinmeyen ya da hoş görülmeyen. Rağıb'a göre Kur'an'ın ve sünnet'in çirkin gördüğü şey. Ma'ruf'un zıddı.
Yapılması uygun olmayan, âyet-i kerîme ve hadîs-i şerîflerle ve müctehidlerin (dinde söz sâhibi âlimlerin) söz birliği ile yasak edilen şey; günah.
Bu sayfa üzerinde münker kelime anlamı gösterilmektedir. münker nedir ? münker ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. münker kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : muhtarın (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
İhtiyar eden. Seçilmiş olan Hareketinde serbest olan. İstediğini yapmakta serbest olan. Hür Köyde veya şehrin mahallesinde seçimle o semtin idâre ve hükümet işlerini üzerine alan kimse Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (A.S.M.) bir ismi şerifi Özerk, bağımsız köy muhtarı mahalle muhtarı aksakal ayan Köy ve mahallenin yasalarla belirtilmiş işlerini yürütmek için o köy veya mahallede oturanların seçtikleri kimse Köy veya mahallenin yasalarla belirtilmiş işlerini yürütmek için o köy veya mahallede oturanların seçtikleri kimse Her işe burnunu sokan Köy veya mahallenin yasalarla belirtilmiş işlerini yürütmek için o köy veya mahallede oturanların seçtikleri kimse:"Bir sabah kalktım, sofaya muhtar önde bütün köylü yığılmış." H. E. Adıvar Özerk ihtiyar sâhibi. Hareketinde serbest olan

 
Sayfa başına dön