23 Aralık 2014, Salı 00:42:41 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

KÖTÜLÜK, AHLÂKSIZLIK, KABAHAT, İNKAR EDİLMİŞ, TİKSİNTİ VEREN. KELİMENİN ÇOĞULU MÜNKERÂTDIR; KÖTÜLÜKLER, ÇİRKİN İŞLER.
Münker: Dinin de, temiz aklın da çirkin ve kötü kabul ettiği her şey. İslami hükümlerin yasakladığı tutum, iş ve davranış tarzı. Şeriatte ve örfte bilinmeyen ya da hoş görülmeyen. Rağıb'a göre Kur'an'ın ve sünnet'in çirkin gördüğü şey. Ma'ruf'un zıddı.
Yapılması uygun olmayan, âyet-i kerîme ve hadîs-i şerîflerle ve müctehidlerin (dinde söz sâhibi âlimlerin) söz birliği ile yasak edilen şey; günah.
Bu sayfa üzerinde münker kelime anlamı gösterilmektedir. münker nedir ? münker ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. münker kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : sekisi (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Atın ayağındaki beyaz nişana da bu ad verilir. (O.T.D.S.) Direğin altında konulan taş ayak, kürsü taşı, kapıların yanlarında ve bahçelerde havuzların etrafında yapılan sed ve peyke, odaların zeminden yüksekçe olarak bir kısmına yapılan döşeme yerlerinde kullanılır bir tabirdir set taraça teras Toprak ve zemin üzerinde doğal set Toprak üstündeki yükseklik Topraktan yapılmış divan Tarla iki tarafında birbirini alamama durumu Akarsuların iki yakasındaki yamaçlarda, bazı deniz ve göl kıyılarında görülen basamak biçiminde yeryüzü şekli, set taraça, teras Oturulacak sedir biçiminde taş veya set Sekil Akarsuların iki yakasındaki yamaçlarda, bazı deniz ve göl kıyılarında görülen basamak biçiminde yer yüzü şekli, set taraça, teras Evlerin önüne oturmak için taş ve çamurdan yapılan set Doğal set Odanın bir başından bir başına uzanan, yatılacak ve oturulacak yer

 
Sayfa başına dön