25 Nisan 2014, Cuma 05:25:35 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
MİLAD kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MİLAD (Hukuk Terimi)
DOĞUM, DOĞUM GÜNÜ, DOĞUM TARİHİ. HZ. İSÂ'NIN VEYA HZ. MUHAMMED (A.S.)'İN DOĞUMLARI İÇİN ÖZEL OLARAK KULLANILIR.
MİLADİ kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MİLADİ (Hukuk Terimi)
MİLÂDLA İLGİLİ, DOĞUMLA ALAKALI. HZ. İSÂ'NIN DOĞUMU VE SONRASI TARİH SÜRECİ. ONUN DOĞUM TARİHİ HRİSTİYAN ÂLEMİNCE SIFIR TARİH KABUL EDİLMİŞ VE ÖNCEKİ VE SONRAKİ TARİHLER, YILLAR ONA GÖRE DEĞERLENDİRİLMİŞTİR. MÜSLÜMÂNLAR İSE KENDİ PEYGAMBER HZ. MUHAMMED (A.S.)'İN MEKKE'DEN-MEDİNE'YE GÖÇÜ OLAYINI ESAS ALMIŞLARDIR.
 

 

Bu sayfa üzerinde milad kelime anlamı gösterilmektedir. milad nedir ? milad ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. milad kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : yürüme (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MEŞY REHK Yürümek işi Yürümek işi:"Kılıcını kaldırdı, ağır ağır hocaya doğru yürümeye başladı." R. N. Güntekin Adım atarak ilerlemek, gitmek:"Kafası yerde, kamburunu çıkarmış, yürüyordu." H. Taner ZEHV ITBAK DEBİB NEVŞ Gereği gibi yapılmak veya ilerlemek Üzerine doğru gitmek, akın etmek, saldırmak, hücum etmek Hesap edilmek; işlemek Bir işte ileri gitmek Bir yere gelmek, bir yere ulaşmak, kaplamak Ölmek Geçmek, ilerlemek, değişmek Ayakları üzerinde gezecek duruma gelmek Bir yere gelmek, bir yere ulaşmak, kaplamak. Üzerine doğru gitmek, akın etmek, saldırmak, hücum etmek Gereği gibi yapılmak veya ilerlemek:"Bu evliliğin yürümeyeceği daha başından anlaşılmıştı ama, belki yürütürüz demiştim." Z. Selimoğlu Yol almak Yayan gezmek, yayan gitmek:"Gölgesinde yürüdüğü duvarın arkasından bir horoz sesi fark etti." Ö. Seyfettin Karada veya suda, herhangi bir yöne doğru sürekli olarak yer değiştirmek. Çocuk ayakları üzerinde gezecek duruma gelmek Faiz hesap edilmek, işlemek Geçmek, ilerlemek, değişmek:"Doktor o hayatın dışında kalmış Karada veya suda, herhangi bir yöne doğru sürekli olarak yer değiştirmek Adım atarak ilerlemek, gitmek Bir işte ileri gitmek:"Kendilerini Türkiye'nin ebedî hâkimimutlakları zanneden ne mağrur kafalar, eblehçe görüş ve kararlarıyla milletin mahvına yürüdüler." R. H. Karay Bu ne demek? Bu, o demek ki hayat yürümüş gitmiş, birlikte yürüyememiş." M. Ş. Esendal. Ölmek Yayan gezmek, yayan gitmek