28 Kasım 2014, Cuma 20:00:10 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

ÜLKENİN BİTKİ ÖRTÜSÜ VE HAYVANLAR FAUNASI BAKIMINDAN GÜZELLİKLER ARZEDEN, TURİZMİ CANLANDIRMAK VE TABİATI KORUMAK İÇİN ÖZEL BİR DEĞER VERİLEN, HUKUKÎ STATÜ KAZANDIRILAN YER. ÖZEL TABİAT PARÇALARI; GÖL, YAYLA, KIYI ŞERİDİ VE BENZERİ YERLER.
Bu sayfa üzerinde milli park kelime anlamı gösterilmektedir. milli park nedir ? milli park ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. milli park kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : acemisin (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Bir yerin, bir şeyin yabancısı Bir işin yabancısı olan İşinde, mesleğinde ilerlememiş Osmanlı'da saraya yeni alınmış karavaşlara verilen ad tecrübesiz, yeni Bir yerin, bir şeyin yabancısı:"Anlaşılan sen İstanbul'un acemisi olmalısın." O. C. Kaygılı Saraya yeni alınmış cariyelere verilen ad Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen:"Acemi nalbant gâvur eşeğinde öğrenir." Atasözü. İşinde, mesleğinde yeni olan:"Polis tramvaya yol vermeli, kozunu acemi şoförle paylaşmalı idi." H. Taner Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen Yeni. Mübtedi Yabancı Tecrübesiz E'CAM

 
Sayfa başına dön