21 Aralık 2014, Pazar 08:51:23 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Özel bir program için verilmiş değeri gösteren değişken. Bir sistem, araç veya birimin sonradan belirlenebilen değişkeni.
Özel bir program için verilmiş değeri gösteren değişken. Bir sistem, araç veya birimin sonradan belirlenebilen değişkeni.
Bu sayfa üzerinde parametre kelime anlamı gösterilmektedir. parametre nedir ? parametre ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. parametre kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : gitmelisin (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MA'D, MUTUR, NEDD, LETB, KUBUN, ZEHAB, CELCELE, HUTU', NESG, NA'R, ZEVAH, NİS', ŞEKAZ, uzanmak, TIRAK, ZEYH, TECERRÜM, TA'RİD, SEK', İşlemek, çalışmak, Sürmek, değerlendirmek, saymak, karşılamak, Ölmek, Satılmak, Yok olmak, elden çıkmak, Tüketilmek, harcanmak:"Eline geçen paranın çoğu da İstanbul'da çoluğa çocuğa gidiyor." M. Ş. Esendal, Götürülmek, gönderilmek, Yeter olmak, yetmek, yetişmek, Yürümek, yol almak, Yakışmak, yaraşmak, Sürmek, devam etmek:"Ama böyle giderse, Allah hemen sonunu hayırlara tebdil etsin." M. Ş. Esendal, Bir yere doğru yönelmek:"Yol yaptırmaktan maksat, insanların gitmek istedikleri yere, güvenle, rahatça gidip gelmelerini sağlamaktır." N. Cumalı, Bir yerden veya bir işten ayrılmak. Çıkmak, ulaşmak, Belli bir amaçla bir yere devam etmek veya bir işle uğraşmak, Bir duruma, bir sonuca ulaşmak, varmak, Dayanmak, Geçmek, Yapmak, Bir yere doğru yönelmek, Bir yerden veya bir işten ayrılmak, Çıkmak, ulaşmak, Satılmak:"Altın kaçtan gidiyor?" S. F. Abasıyanık. değerlendirmek, saymak, karşılamak, Makine, işlemek, çalışmak, Herhangi bir durumda olmak, Yok olmak, elden çıkmak:"Gemiler ve saray hepsi gitti." F. R. Atay. Ölmek:"Ben giderim adım kalır / Dostlar beni hatırlasın." Âşık Veysel, Başvurmak, yapmak, Bir şey zarar görmüş olmak, Tüketilmek, harcanmak, Gitmek işi,

 
Sayfa başına dön