02 Mart 2015, Pazartesi 22:31:49 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Aranan Terim Bulunamadı !!!

Üzgünüz ! Veri tabanımızda yaptığımız aramada malesef " sübyan veya sibyan " kelimesi ile ilgili bir terim bulamadık. Aradığınız kelimeyi kayıt ettik en kısa zamanda bu kelime ile ilgili bilgileri veri tabanımıza ekleyeceğiz. Ayrıca "Kelime Anlamları" sayfamızdan bu kelimeyi aramayı deneyiniz. Teşekkürler..
Bu sayfa üzerinde sübyan veya sibyan kelime anlamı gösterilmektedir. sübyan veya sibyan nedir ? sübyan veya sibyan ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. sübyan veya sibyan kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : atlama (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Atlamak işi Bu biçimde en uzağa atlama veya en yükseği aşma amacıyla yarışılan atletizm dalı Sıçrayarak geçme Belirli bir yerden gerilip hız alarak yapılan sıçrama ile vücudu yerden kesip daha uzak bir yere kondurma veya belli bir yükseklikten aşırma Bu biçimde en uzağa atlama veya en yükseği aşma amacıyla yarışılan atletizm dalı:"Biraz daha geçti, sırıkla yüksek atlama müsabakası ilan olundu." M. Ş. Esendal Yanılmak, aldanmak. Çıkmak, inmek:"Otomobilden atlayıp vapura doğru seğirten bir adama tutup sual sorulur mu?" S. F. Abasıyanık Binmek Yanılmak, aldanmak Sınıfı okumadan geçmek Çıkmak, inmek Binmek:"Atlasam bir vapura, şehre insem diyorum." S. F. Abasıyanık Bir engeli sıçrayarak veya fırlayarak aşmak Yüksek bir yerden alçak bir yere, ayaküstü gelecek biçimde kendini bırakmak Basında haberi zamanında verememek veya diğer gazetelerden öğrenmek Okuma, yazı yazma, sayı sayma gibi işlerde bazı bölümleri bırakıp geçmek

 
Sayfa başına dön