25 Ekim 2014, Cumartesi 21:55:43 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Salih Amel: Islah eden, düzelten hareket. Salih: Güzel davranışlarda, Allah'ın rızasına uygun fiillerde bulunan kişi. Salih Amel: Kur'an'da, Allah'ın indirdiği dine uygun her türlü tutum, yararlı, ıslah edici, düzeltici; içinde dirlik düzenlik barındırıcı davranış. Farzlar.
Bu sayfa üzerinde salih amel kelime anlamı gösterilmektedir. salih amel nedir ? salih amel ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. salih amel kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar : salih amel kavraminin anlami -

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : devirmeli (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Aktarma, bir şeyin bir kaptan veya bir yerden diğerine nakli Bir şeyin kendi mihveri üzerinde dönmesi Bir şeyin çevresinde dolaşmak. Dönme Bir şeyin diğerine teslimi Bir bölük veya takım askerin teftiş veya emniyeti muhafaza için dolaşması Müzikte, her ölçüye ve Bazı ehli tarikatın dönerek ettikleri zikir, sema Bir şeyi sonuna kadar okuyup bitirmek. Geçmiş dersleri hatırlama Seyahat. Bir memleketi dolaşmak (Devr) (C: Edvâr) Nakil. Birisinin uhdesinden diğerinin uhdesine geçirmek çevrim periyot TEMLİK bak. teselsül Kendine özgü bir özellik taşıyan zaman parçası, dönem, periyot Dönme, dönüş Aktarılma Kendine özgü bir özellik taşıyan zaman parçası, dönem, periyot:"Bana sorarsanız devrimiz nasihat devri olmaktan çıktı." B. Felek Bir hareket, birbirinin aynı olan ve eşit zamanlarda yapılan başka hareketlerden oluştuğunda hareketlerin her biri veya bunların yapılması için geçen her zaman aralığı, periyot Sürekli ve düzenli değişme, çevrim Bir görevin bir kimseden bir başkasına geçmesi Bir malın mülkiyetini veya bir mal üzerindeki hakkı bir başkasına geçirme Dolaşma

 
Sayfa başına dön