29 Ocak 2015, Perşembe 22:22:45 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BİR KİMSENİN SOYUNU, MENSUBU OLDUĞU AİLEYİ, SOYU GÖSTEREN AD. ÖZ ADIN PEŞİNDE GELEN İKİNCİ AD. BİZDE SOYADI KULLANMA 1934 TARİHLİ VE 2525 SAYILI SOYADI KANUNU İLE ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR.
Bu sayfa üzerinde soyadı kelime anlamı gösterilmektedir. soyadı nedir ? soyadı ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. soyadı kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : koparma (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Çömelik bir durumda, ayakları oynatmadan, halteri göğüs hizasına kaldırdıktan sonra ayakları açarak kalkma Koparmak işi KA'F KAŞT HALA' TAHRİŞ CEF' NETH REZN İCZAB FE'V İCFA' TAHRİZ ZA'C Birden ve güçlü bir biçimde başlamak veya başlatmak Güçlükle elde etmek:"Bir kızla buluşmuşken bir başkasından söz ya da telefon numarası kopardığı oluyordu." N. Cumalı Daldan, ağaçtan alıp toplamak:"Yorulunca omzuma çıkar, çiçek koparmak isterse beni çağırır." H. E. Adıvar Kopmasını sağlamak, kopmasına yol açmak:"O koskoca lenduha gibi gövdenle ipi koparırsın da başımıza iş çıkarırsın!" O. C. Kaygılı Birden ve güçlü bir biçimde başlamak veya başlatmak:"Zehra birdenbire iki avucunu da yüzüne kapadı, kısa ve keskin bir çığlık kopardı." P. Safa Zor kullanarak almak Daldan, ağaçtan alıp toplamak Kopmasını sağlamak, kopmasına yol açmak Birlikte koşan yarışçıyı üstün bir çaba ile hızlanıp geçmek Güçlükle elde etmek

 
Sayfa başına dön