31 Temmuz 2014, Perşembe 10:24:12 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

MÜMEYYİZ OLMAYAN KİŞİLERİN DURUMU. BUNLAR NE MEDENÎ NE DE CEZÂÎ BAKIMDAN TAM EHLİYETLİDİRLER. HİÇBİR HUKUKÎ VE CEZÂİ SORUMLULUĞU YOKTUR. MK MD. 15.
Bu sayfa üzerinde tam ehliyetsiz kelime anlamı gösterilmektedir. tam ehliyetsiz nedir ? tam ehliyetsiz ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tam ehliyetsiz kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : bandir (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Sorgun ağacı. Bey söğüdü yun. Sevgilinin boyu. Farsçada kelime sonuna gelerek, Türkçedeki "ci, cu" ekleri yerini tutan mânâda kullanılır. Meselâ: Bağban: Bağcı Dam, çatı Sancak beylerine verilen unvan Sıcak bölgelerde yetişen yağlı bir ağaç Osmanlı İmparatorluğu döneminde Macaristan ve Hırvatistan'da sancak beylerine ve küçük prenslere verilen unvan Romanya'da Ley'in yüzde biri değerinde para Osmanlı imparatorluğu döneminde Macaristan ve slovenya dolaylarında sancak beylerine ve küçük prenslere verilen san Dam, tavan, kubbe Bey söğüdü Eskiden Macaristan da sancak beylerine ve küçük prenslere verilen san Kurucu. Yapan. Yapıcı. Yaptırıcı. Binâ eden Bina eden, yapan, yapıcı Yapan, kuran Kurucu, kuran Yapan, kuran (kimse) Kurucu (kimse)

 
Sayfa başına dön