17 Nisan 2014, Perşembe 00:50:21 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
TAM EHLİYETSİZ kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? TAM EHLİYETSİZ (Hukuk Terimi)
MÜMEYYİZ OLMAYAN KİŞİLERİN DURUMU. BUNLAR NE MEDENÎ NE DE CEZÂÎ BAKIMDAN TAM EHLİYETLİDİRLER. HİÇBİR HUKUKÎ VE CEZÂİ SORUMLULUĞU YOKTUR. MK MD. 15.
 

 

Bu sayfa üzerinde tam ehliyetsiz kelime anlamı gösterilmektedir. tam ehliyetsiz nedir ? tam ehliyetsiz ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tam ehliyetsiz kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : uyumaz (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
HÜBU', FAK'E, MÜRAKADE, dalmak, fake, BERD, Uyku durumunda olmak, İlâç etkisiyle ağrı duymayacak kadar derin uykuya dalmak, İşlem görmemek, durgun kalmak, el sürülmemek, Çevresindeki olayları fark etmemek, görmemek, Uyku durumunda olmak:"Su uyur, düşman uyumaz." Atasözü. İlaç etkisiyle ağrı duymayacak kadar derin uykuya dalmak. İşlem görmemek, durgun kalmak, el sürülmemek:"Bu eski gururu ta can evinde uyurmuş meğer." T. Buğra. Çevresindeki olayları fark etmemek, görmemek:"Ben de sizler gibi adam olurdum, okurdum; okumak bilsem okurdum da uyumazdım." S. F. Abasıyanık, RUKDE, Uyumak durumu,