27 Şubat 2015, Cuma 05:56:19 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

MÜDÂVELEDE BULUNMA, TOPLUMDA ELDEN ELE DOLAŞMA, YÜRÜRLÜKTE OLMA, PARANIN PİYASADA GEÇERLİLİĞİNİ KORUMASI.
ELDEN ELE DOLAŞMAK, GEÇERLİ OLMAK.
ELDEN ELE DEĞİŞTİRME SENEDİ, MENKÛL KIYMET SENEDİ DE DENİLEN BU SENEDLER KISA SÜRELİ ALACAĞI GÖSTERİR. HÂMİLİNE YAZILI OLUP, PARA GİBİ EL DEĞİŞTİRİR.
Bu sayfa üzerinde tedavül kelime anlamı gösterilmektedir. tedavül nedir ? tedavül ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tedavül kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : hayalsiz (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
(C.: Hayâlât) Zihnen tasarlanan şey. Hakikatı bilinmeyip akılla tasarlanan veya gölgeli görünen şey Asıl olmayan ve akıldan geçen fikir İmge Aydınlatılan bir perde arkasında deri veya kartondan yapılmış, hareket edebilen resimlere verilen ad ve bu resimlerle oynatılan oyun Belli belirsiz görülen şey, gölge Zihinde tasarlanan, canlandırılan ve gerçekleşmesi özlenen şey, düş, imge, hülya Aydınlatılan bir perde arkasında deri veya kartondan yapılmış, hareket edebilen resimlere verilen ad ve bu resimlerle oynatılan oyun:"Hayal, yani Karagöz oynatan bir sanatkârmış." A. Ş. Hisar Görüntü Zihinde tasarlanan, canlandırılan ve gerçekleşmesi özlenen şey, düş, imge, hülya:"Mustafa Kemal hayallerin değil, hakikatlerin adamı idi." F. R. Atay. İmge hayalat

 
Sayfa başına dön