19 Aralık 2014, Cuma 14:47:58 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

MÜDÂVELEDE BULUNMA, TOPLUMDA ELDEN ELE DOLAŞMA, YÜRÜRLÜKTE OLMA, PARANIN PİYASADA GEÇERLİLİĞİNİ KORUMASI.
ELDEN ELE DOLAŞMAK, GEÇERLİ OLMAK.
ELDEN ELE DEĞİŞTİRME SENEDİ, MENKÛL KIYMET SENEDİ DE DENİLEN BU SENEDLER KISA SÜRELİ ALACAĞI GÖSTERİR. HÂMİLİNE YAZILI OLUP, PARA GİBİ EL DEĞİŞTİRİR.
Bu sayfa üzerinde tedavül kelime anlamı gösterilmektedir. tedavül nedir ? tedavül ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tedavül kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : dövmek (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
LATS, REFİŞ, HEVRE, CEŞŞ, benzetmek, SABSABA, SAHK, TARK, hırpalamak, Davul vb. çalmak, vurmak, Vurarak canını acıtmak, Ateşte kızdırılarak yumuşatılmış bir madeni, vurarak istenilen biçime getirmek, Ezmek veya çırpmak, Bir şeyi toz durumuna getirmek için ezmek, Vurarak canını acıtmak:"Harp Divanına vermeden önce, şurada kemiklerini kırıncaya kadar bir dövsem!" H. E. Adıvar. Çamaşır, halı gibi şeyleri tokaç, sopa gibi şeylerle vurarak temizlemek, Topa tutmak. Çarpmak, vurmak:"Ayakları ile suyu dövüp ürküttüğü balığı gagası ile havalandıran beyaz pelikan." S. F. Abasıyanık, Davul vb, Topa tutmak, Çamaşır, halı gibi şeyleri tokaç, sopa gibi şeylerle vurarak temizlemek, çalmak, vurmak, Çarpmak, vurmak, Vücut derisi üzerine iğne gibi sivri bir araçla çizilmek ve içine renk veren maddeler konulmak yoluyla yapılan çıkmaz yazı veya resim, Dövülerek kabuğu çıkarılmış buğday ve bundan yapılan yemek, Dövmek işi, Dövülerek yapılan, Kızgın durumda iken dövülerek biçim verilmiş (metal eşya),

 
Sayfa başına dön