25 Nisan 2014, Cuma 05:25:07 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
TEFEÜL kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? TEFEÜL (Hukuk Terimi)
FAL AÇTIRMA, FALA BAKMAK, KEHÂNET TASLAMAK, BİR ŞEYLER SEZMEK VE BİR KONUDA GELECEĞE YÖNELİK BAZI ŞEYLER SÖYLEMEK. BU TÜR HAREKET HUKUKÇA DA DİNCE DE YASAKLANMIŞTIR. MÜSLÜMANLIKTA FALCILIK VE KEHÂNETTE BULUNMA YASAKTIR.
 

 

Bu sayfa üzerinde tefeül kelime anlamı gösterilmektedir. tefeül nedir ? tefeül ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tefeül kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : diş (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
SİNN, Sarımsak dilimi, karanfil vb.nde dişe benzetilen tane, Sarmısak tanesi, çark, testere, tarak vb. çentikli şeylerdeki çıkıntıların her biri, örgü örmekte kullanılan şiş, örgü şişi, Düş, rüya, Tane, Omurgalı hayvanların çenelerinde veya ilkel yapılı omurgalıların gırtlak ve ağızlarında bulunan kemiksi sert parçalar, Sarımsak dilimi ve karanfil gibi dişe benzetilen şeylerde tane, Bazı dantel ve işlemelerin kenarlarındaki yuvarlak sivri bölüm, Çene kemiklerinin üstüne dizili, ısırıp koparmaya ve çiğnemeye yarayan sert, beyaz organlardan her biri, Çark, testere, tarak gibi çentikli şeylerdeki çıkıntıların her biri, Çene kemiklerinin üstüne dizili, ısırıp koparmaya ve çiğnemeye yarayan sert, beyaz organlardan her biri. Çark, testere, tarak gibi çentikli şeylerdeki çıkıntıların her biri:"Çarkın dişleri tebessüm eder gibi tatlı bir ses çıkardı." S. F. Abasıyanık,