28 Ocak 2015, Çarşamba 18:12:17 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

DÜŞÜNME, FİKRETME, AKIL ERDİRME; BİR KONUDA KİŞİNİN KENDİ KENDİNE DEĞERLENDİRMEDE BULUNMASI.
Tefekkür: Gereği gibi ve hikmetle düşünme. Zihnî üstün bir çaba harcama, cehd.
İbret alacak ve faydalanacak şekilde derin düşünme
İbret alacak ve faydalanacak şekilde derin düşünme. Allahü teâlânın sıfatlarını ve nîmetlerini düşünme
DÜŞÜNCE HÜRRİYETİ, İNANÇ VE FİKİR HÜRRİYETİ. NORMALDE FİKİR SUÇU DİYE BİR ŞEY OLMAMALIDIR. ANCAK DESPOTİK YÖNETİMLERDE FİKİR SUÇUNDAN SÖZ EDİLİR. ZİRA ORADA DOĞRU YALNIZ KENDİSİ ŞEKLİNDE DÜŞÜNÜLÜR DE ONDAN. OYSA BİR TEK HAK VE DOĞRU VARDIR Kİ, O DA ALLAH'DIR.
Bu sayfa üzerinde tefekkür kelime anlamı gösterilmektedir. tefekkür nedir ? tefekkür ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tefekkür kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : saz (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Hile Düzen, tertip, sıra At takımı Kuvvet, kudret Benzer, misil, eş () f. (Sâhten: Yapmak mastarından emir köküdür) Eden, yapan, uyduran, düzen mânalarına gelir ve birleşi KELİMELER YAPILIR. MESELÂEvham veren Ustalık Menfaat Öğrenme Takım, silâh, edevat Bir çalgı âleti f. Kamış dıngıra Çalgılı eğlence yeri Birden çok çalgının bulunduğu takım ince kamış Türk halk müziğinde kullanılan, gövdesi ağaçtan oyularak yapılmış, telli, uzun saplı çalgı, bağlama Büyük ve Küçük Ağrı dağlarının eteklerinde bulunan göller Sazdan yapılmış İnce kamış, hasır otu, kiliz, kofa:"Köyün saz kaplı, karanlık çökmüş damlarına seslendi." H. E. Adıvar Türk halk müziğinde kullanılan, gövdesi ağaçtan oyularak yapılmış, telli, uzun saplı çalgı, bağlama:"İnce ve yüksek bir sanat eseri olan saz da milliyetimizin bir hususiyetidir." A. Ş. Hisar Türk halk müziğinde bağlama, cura, tar vb. mızraplı çalgıların genel adı Her tür müzik aracı, çalgı İnce kamış, hasır otu, kiliz, kofa

 
Sayfa başına dön