28 Şubat 2015, Cumartesi 19:18:49 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

DÜŞÜNME, FİKRETME, AKIL ERDİRME; BİR KONUDA KİŞİNİN KENDİ KENDİNE DEĞERLENDİRMEDE BULUNMASI.
Tefekkür: Gereği gibi ve hikmetle düşünme. Zihnî üstün bir çaba harcama, cehd.
İbret alacak ve faydalanacak şekilde derin düşünme
İbret alacak ve faydalanacak şekilde derin düşünme. Allahü teâlânın sıfatlarını ve nîmetlerini düşünme
DÜŞÜNCE HÜRRİYETİ, İNANÇ VE FİKİR HÜRRİYETİ. NORMALDE FİKİR SUÇU DİYE BİR ŞEY OLMAMALIDIR. ANCAK DESPOTİK YÖNETİMLERDE FİKİR SUÇUNDAN SÖZ EDİLİR. ZİRA ORADA DOĞRU YALNIZ KENDİSİ ŞEKLİNDE DÜŞÜNÜLÜR DE ONDAN. OYSA BİR TEK HAK VE DOĞRU VARDIR Kİ, O DA ALLAH'DIR.
Bu sayfa üzerinde tefekkür kelime anlamı gösterilmektedir. tefekkür nedir ? tefekkür ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tefekkür kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : payday+loans+online&kk=tr&ck=en>karakteri (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
yun. Huy. Mizac. Seciye. Bir şeyi benzerlerinden ayırdetmeğe yarayan temel hususiyet Bir kimsenin veya bir insan grubunun tutumu, duygulanma ve davranış biçimi:"Pek uysal, tatlı, neşeli karakterine rağmen dostum kavgacıdır." R. H. Karay. Üstün, manevi özellik:"Yıldız'ın iyi bir eğitimi, kuvvetli bir karakteri var." A.Gündüz Bir eserde duygu, tutku ve düşünce yönlerinden ele alınan kimse Bir nesnenin, bir bireyin kendine özgü yapısı, onu başkalarından ayıran temel belirti ve bireyin davranış biçimlerini belirleyen ana özellik, öz yapı, seciye Bireyin kendi kendisine egemen olmasını, kendi kendisiyle uyum içinde bulunmasını, düşünüş ve hareketlerinde tutarlı, sağlam kalabilmesini sağlayan özellikler bütünü Basımda harf türü SECİYE öz yapı Üstün, manevî özellik Bir kimsenin veya bir insan grubunun tutumu; duygulanma ve davranış biçimi Bir edebiyat yapıtında duygu, tutku ve düşünce yönlerinden ele alınan kimse

 
Sayfa başına dön