01 Mart 2015, Pazar 21:19:28 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

YAZMA, İKİ FİKRİ UZLAŞTIRMA, GÖRÜŞ AYRILIKLARINI GİDERME. ÇOĞULU TE'LİFÂTDIR; YAZILMIŞ ESERLER, YAZMA ESERLER.
Te'lif: Ülfet ettirmek, alıştırmak, ısındırmak, kaynaştırmak, sevdirmek, bir araya getirmek, birleştirip dağınıklığı, parçalanmayı gidermek.
YAZMA ESERİ, BİR KİMSENİN BİZZAT KENDİ KALEMİNDEN ÇIKAN ESER. TERCÜME OLMAYAN KİTAP.
YAZAR HAKKI. BİR KİMSENİN KENDİ EL ÜRÜNÜ VEYA ÇEVİRDİĞİ ESER ÜZERİNDEKİ HAKKI. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA GÖRE HİMÂYE OLUNAN MUTLAK HAK NİTELİĞİNDEKİ BİR MÂNEVÎ HAKTIR.
Bu sayfa üzerinde telif kelime anlamı gösterilmektedir. telif nedir ? telif ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. telif kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : transit (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Birmalın veya bir kimsenin bir yerden bir yere giderken,yolunun üstündeki bir ülkeden oyalanmadan geçmesi Bir yerden, dinlenmeden, beklemeden, durmadan geçme Bir katarın, bir gardaki art arda gelen yol bölgelerinden durmadan geçmesi Millî topraklardan geçiş sırasında, hiç durmadan geçen mallar için gümrüksüz geçme Bir yerden, dinlenmeden, beklemeden, durmadan geçme:"İhtarlı, doğrudan doğruya yahut transit olarak bir tomar telgraf yığılmış olduğunu ben görmüştüm." F. R. Atay

 
Sayfa başına dön