25 Ekim 2014, Cumartesi 19:43:44 İyi Akşamlar !

Ata Sözleri

Reklamlar

 

Aranacak Kelime :

 

Yüzü yüzünüze pek yakın olarak is gören berber soluyorsa nefesi, ağız kokusu burnunuza girer. Tellak terliyorsa sizi keselerken terleri üzerinize damlar; ayrıca ter kokusundan rahatsız olursunuz. Müsterilerinin içyüzünü bilen kahveci birinin sırını ötekine söylerse sanatını kötüye kullanmıs olur.
Bir is yapılırken ölçüyü asan harcama, o isle ilgisi olmayan bir yakınımıza yarar sağlamıssa üzüntü yaratmaz.
Dyi, kötü deme; mal ve para biriktir.
Bkz. Onmadık hacıyı deve üstünde yılan sokar.
Huy, kisiliğin bir parçasıdır; kisi ile birlikte doğar; kisiliğin olusumu ile birlikte olusur ve artık ölünceye değin sürüp gider. Kimse onu değistiremez. Krs. Dnsan yedisinde ne ise..., Sütle giren huy, canla çıkar.
Kisinin değeri, doğup büyüdüğü yerde gereği gibi bilinmez. Daha önce ad kazanmıs kimseler vardır. Aile rekabetleri vardır. Küçüklüğünde yaptığı çocukça davranısları bilenler vardır... Bütün bunlar, onun yüksek bir kisi olarak kabul edilmesini engeller.
Düsmanı bos bulunduğu sırada basan, savası kazanır.
Verilecek ücret ne kadar çok olursa olsun, her is uzmanına yaptırılmalıdır. Krs. Ustanın çekici...
Aynı aileden iyi adam da çıkar, kötü adam da. Krs. Bir ağaçta gül de...
Güzel mal satan kimselerden alınan seyler daha çok hosa gider.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : asilama (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
ilkah telkin Aşılamak işi Aşılanmış (ağaç) Yeni aşılanmış ağaç Soğuğa sıcak, sıcağa soğuk su katma Bu yolla elde edilmiş Bitkilerin aşı yoluyla üretilmesi, ilkah telkin etmek ilkah etmek Organizmada bağışıklık yaratmak veya yerleşmiş bir hastalığa karşı koyabilmek için hazırlanmış bir aşıyı vücuda vermek, aşı yapmak Elde edilmesi istenilen herhangi bir ağacın bir parçasını anaç üzerine kaynaştırarak üretmek Vücutta bağışıklık yaratmak veya yerleşmiş bir hastalığa karşı koyabilmek için hazırlanmış bir aşıyı vücuda vermek, aşı yapmak Başkasına hastalık geçirmek Birtakım düşünce veya duyguları başkasına benimsetmek, telkin etmek, etkilemek Soğuğa sıcak, sıcağa soğuk su katmak

 
Sayfa başına dön