28 Kasım 2014, Cuma 18:50:04 İyi Akşamlar !

Ata Sözleri

Reklamlar

 

Aranacak Kelime :

 

Bkz. Dnsanın alacası...
At, besili, bakımlı olduğu zaman hem gösterislidir, hem de en çok ise yarayacak durumdadır. Satılacaksa o zaman satılmalıdır. Kız da körpeliği, güzelliği geçmeden, isteyenleri varken evlendirilmelidir.
Bkz. Kar susuzluk kandırmaz.
Basit bir çevrede yasayan, önemsiz bir görevde çalısan değerli kisi, kendisini gösteremez; layık olduğu ünü kazanamaz; sıradan bir kimse sanılır.
Ticaretle uğrasan kimse; sadece kar edeceğini düsünmemeli, zarar etmeyi de göze almalıdır. Alısveriste kar ve zarar birlikte gider.
Yeni doğan çocuklarda ölüm çok olur. Kadın bir, iki üç çocuk doğurur. Bakarsınız ki bunları Azrail alıp götürüyor. Ama kadın yılmaz, doğurmaya devam ederse, Azrail'in alamayacaklarını da dünyaya getirir. Böylece onu yenmis olur.
Yürüttüğünüz isi amaçlanan sonuca ulastıramasanız bile ulasabildiğiniz evre de olumlu bir asamadır.
değildir.
Dnsanın değeri zengin olmakla artmaz. Yoksulluk da insanın değerini azaltmaz. Öte yandan değersiz insan kılık kıyafetle değer kazanmaz. Nasıl ki çulu olmayan esek, esek olmaktan çıkmaz.
Gerekli kosulları yerine getirilmedikten sonra az zamanda pek çok is yapılır.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : egıtım (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
terbiye, Çocukların ve gençlerin toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etme, terbiye, Belli bir bilim dalı veya sanat kolunda yetiştirme, geliştirme ve eğitme işi, Eğitim bilimi, Belli bir bilim dalı veya sanat kolunda yetiştirme, geliştirme ve eğitme işi:"Mezun olduktan sonra yüksek eğitim için Lyon'a gönderilir." H. Taner. Çocukların ve gençlerin toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etme, terbiye:"Eğitim, bizim istediğimiz kalıplara göre adam yetiştirmek değildir." H. Taner,

 
Sayfa başına dön