31 Temmuz 2014, Perşembe 08:19:59 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BİR DEVLETİN KARŞI DEVLETE GÖNDERDİĞİ PROTESTO VE TEHDİD NİTELİĞİNDEKİ MEKTUP. BİR HUSUSU ZORLA KABUL ETTİRECEĞİNE DAİR YAZI.
Bu sayfa üzerinde ultimatom kelime anlamı gösterilmektedir. ultimatom nedir ? ultimatom ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. ultimatom kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : bela (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
sınamak,denemek ve imtihan etmek için Allah tarafından insanlara verilen gam,tasa,musîbet,afet ve sıkıntı gibi nefsin hoşuna gitmeyen şeyler, Evet. (Nefiyden sonra isbat için söylenir.) Meselâ: Kur'ânı Kerim'de mezkûr; Cenabı Hakkın ruhlara karşı, "Ben Azîmüşşan sizin rabbiniz değil miyim?" diye sorduğunda, ruhlar $ Yâni: "Evet sen bizim Rabbimizsin" dediler. (Bak: Bezmi Elest), Farsçada "Belî" diye söylenir, Yaramaz nesne. (Bak: Sadaka)(Ey insan! Mâdem canavar sûretinde bir hayvan, insanların hânesine misafir geldiği vakit berekete medar oluyor; öyle ise, mahlukatın en mükerremi olan insan; ve insanların en mükemmeli olan ehli iman; ve ehli imanın en ziyade hürmet ve merhamete şâyan aceze, alil ihtiyareler; ve alil ihtiyarların içinde şefkat ve hizmet ve muhabbete en ziyâde lâyık ve müstahak bulunan akrabalar; ve akrabaların içinde, (c.: Belâyâ) Afet. Sıkıntı. Tasa, kaygı. Musibet. Mücazat. İmtihan. Dâhiye, hezep, SANDİD, HAYTEUR, KUŞ'AM, SAMAM, SAMMA, SAYADİD, YESTEUR, ŞİBDİ', DERDEBİS, DI'BİL, ADMER, BİLV, DEYLEM, İçinden çıkılması güç, sakıncalı durum, Büyük zarar ve sıkıntıya yol açan olay veya kimse:"Hayatta dipdiri yanmak belasından da kurtulmuştum." Y. K. Beyatlı, içinden çıkılması güç durum, Hak edilen ceza, Büyük zarar ve sıkıntıya yol açan olay veya kimse, beliyyat,

 
Sayfa başına dön