24 Ekim 2014, Cuma 23:29:11 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BABALIK, SAHİP ÇIKMA, İDARE ETME. KÜÇÜKLERİN ANA BABALARINCA ORTAKLAŞA KULLANILAN, EĞİTİM-TERBİYE VE DİNİNİ ÖĞRETME HAKLARINI VEREN HAK, DURUM. ANA-BABADAN BİRİSİ YOKSA DİĞERİ TEK BAŞINA KULLANIR. MK MD. 262, 277.
Velayet: Hüküm sahipliği. İşlerin yürütücülük makamı. Ümmetin meşru önderliği, yönetim mekanizması.
VELÂYET YETKİSİNİN SOYULMASI. ANA BABANIN İKİSİNİN VEYA BİRİSİNİN VELÂYET HAKKINI KÖTÜYE KULLANMASI NEDENİYLE BU TERBİYE VE EĞİTİM HAKKININ ONDAN ALINMASI. ÇOCUK ÜZERİNDE HAKKIN KULLANILMASINDA SUİİSTİMAL VARSA HÂKİMCE VELÂYET HAKKI SORULUR. MK MD. 274-277.
Bu sayfa üzerinde velayet kelime anlamı gösterilmektedir. velayet nedir ? velayet ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. velayet kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : taşıyıcının (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
portör Kendisi hastalığa yakalanmaksızın o hastalığın sebebi olan mikrobu taşıyan (kimse veya hayvan), portör Ücretle yük taşıyarak geçinen kimse, yükçü, hamal Taşıma işini yapan (kimse veya şey) Kendisi hastalığa yakalanmaksızın o hastalığın sebebi olan mikrobu taşıyan kimse veya hayvan, portör Taşıma işini yapan kimse veya şey. Ücretle yük taşıyarak geçinen kimse, yükçü, hamal

 
Sayfa başına dön