22 Aralık 2014, Pazartesi 13:16:08 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BABALIK, SAHİP ÇIKMA, İDARE ETME. KÜÇÜKLERİN ANA BABALARINCA ORTAKLAŞA KULLANILAN, EĞİTİM-TERBİYE VE DİNİNİ ÖĞRETME HAKLARINI VEREN HAK, DURUM. ANA-BABADAN BİRİSİ YOKSA DİĞERİ TEK BAŞINA KULLANIR. MK MD. 262, 277.
Velayet: Hüküm sahipliği. İşlerin yürütücülük makamı. Ümmetin meşru önderliği, yönetim mekanizması.
VELÂYET YETKİSİNİN SOYULMASI. ANA BABANIN İKİSİNİN VEYA BİRİSİNİN VELÂYET HAKKINI KÖTÜYE KULLANMASI NEDENİYLE BU TERBİYE VE EĞİTİM HAKKININ ONDAN ALINMASI. ÇOCUK ÜZERİNDE HAKKIN KULLANILMASINDA SUİİSTİMAL VARSA HÂKİMCE VELÂYET HAKKI SORULUR. MK MD. 274-277.
Bu sayfa üzerinde velayet kelime anlamı gösterilmektedir. velayet nedir ? velayet ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. velayet kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : aslan (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Kedigillerden, erkekleri yeleli, yırtıcı, Afrika'da yaşayan, uzunluğu 160 cm, kuyruğu 70 cm ve ucu püsküllü, çok koyu sarı renkli güçlü bir memeli türü, arslan, MERHUB, esed, haydar, şir, KASVERE, arslan, HÜMAM, Zodyak üzerinde, Yengeç ile Başak burçları arasında yer alan burcun adı, Gürbüz, cesur ve yiğit adam, Zodyak üzerinde Yengeç ile Başak burçları arasında yer alan burcun adı, Gürbüz ve yiğit adam,

 
Sayfa başına dön