25 Ekim 2014, Cumartesi 05:45:41 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BULMAK, İYİYİ KÖTÜDEN AYIRT ETME DUYGUSU, MÂNEVÎ BİR HİS BİR ŞEYİ İYİ DURUMDA BULMA. MÂNEVÎ İNANÇ.
DİN VE VİCDAN HÜRRİYETİ DE DENİLİR. KİŞİLERİN MÂNEN KENDİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNE, İNANCINA GÖRE YAŞAMASI DURUMU VE BU HUSUSTA KENDİSİNE TANINAN HÜRRİYET.
VİCDÂNİ OLARAK, VİCDANLA İLGİLİ, İÇİNDEN GELEREK, MÂNEN.
VİCDÂNÂ AİT, VİCDANLA İLGİLİ, MÂNEVİ BİR KISIM DUYGULARLA İLGİLİ ŞEY. KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR BİR KISIM MÂNEVÎ DUYGULAR.
İSBAT HUKUKUNDA HÂKİMİN DELİLERİ SERBESTÇE VE VİCDÂNÎ KANAATINA GÖRE DEĞERLENDİRMESİ SİSTEMİ. HUKUK YARGISINDA ÇOĞU KEZ KANUNÎ DELİL SİSTEMİ UYGULANIRSA DA CEZA YARGISINDA VİCDÂNÎ DELİL SİSTEMİ UYGULANIR. ANAYASA MD. 138 DE "HÂKİMLER,... ANAYASAYA, KANUNA VE HUKUKA UYGUN OLARAK VİCDÂNÎ KANAATLERİNE GÖRE HÜKÜM VERİRLER." DENİLMEKTEDİR.
Bu sayfa üzerinde vicdan kelime anlamı gösterilmektedir. vicdan nedir ? vicdan ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. vicdan kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : çelmek (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Yolundan çevirmek, engel olmak, engellemek Birbirini tutmamak, birbirine ters düşmek Kendi yanına çekmek, sempatisini, sevgisini kazanmak Örtünüp iki ucunu bağlamak Bir şeyin kenarını verev veya çapraz kesmek, çalmak Düşürmek Yolundan çevirmek, engel olmak, engellemek:"En tutulmaz penaltıları çeler, ama bazen de bakarsın, bacak arasında en olmayacak golleri yerdi." H. Taner. Örtü vb.ni örtünüp iki ucunu bağlamak Düşünce ve davranış birbirini tutmamak, birbirine ters düşmek Topa gidiş yönünü değiştirecek biçimde vurmak Arkadan hafifçe bağlanan baş örtüsü Birini yere düşürmek için ayağının önüne ayak uzatma Çelmek işi

 
Sayfa başına dön