Ömer Özkan Kimdir ?

Ömer Özkan Biyografisi

Ömer Özkan Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Ömer Özkan : Ömer Özkan makina mühendisi
1980 yılında Afyon’un Dazkırı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Dazkırı’da ortaokul ve liseyi Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi’nde bitirdi. 2003 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Üniversiteden mezun olduktan sonra çok değişik sektörlerde (plastik, enerji,otomotiv) Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Yönetimi Sistemlerinin kurulması ve işletilmesinde rol aldı. Organizasyonların süreç analizlerinde bulundu. Proje yönetimi süreçlerinde, ürünlerin devreye alınmalarını yönetti.

Etkin Yalın Üretim, EFQM modeli ve balanced scored card uygulamalarını takip etmekte, kurumlarda verimlilik arttırıcı örnekleri ve strateji geliştirme metotlarını analiz etmektedir.
Hazırlamış olduğu “Liderliğin Gizemi” adlı sunumunu misyonu gereği birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak sundu.
“Öğrenen birey” gereklilikleri kapsamında yurt içi ve yurt dışında birçok eğitim ve sertifika programına katıldı. İleri düzeyde kalite ve üretim metotları uygulamalarından oluşan ve CQDC (Corporate Quality Development Center) tarafından verilen eğitim programını başarı ile tamamladı.
Türkiye’nin en büyük şehir gazetesi OLAY’ın iş dünyası ve insan kaynakları eki İŞ’te OLAY’ da haftalık makaleleri yayınlanmaktadır.
IRCA (International Registred Certification Auditor) kayıtlı ISO 9001:2000 başdenetçisi,
EOQ (Europen Organization for Quality) onaylı Kalite Sistemleri Yöneticisi,
EFQM modelinin referans alındığı, BUSIAD ve Bursa KALDER’in işbirliği ile düzenlenen Bursa Kalite Ödülü sürecinde değerlendiricidir.
. Makine Mühendisleri Odası ve PERYON üyesidir
. İyi derecede İngilizce bilmekte ve halen PETKİM Petro-Kimya Holding a.ş. de çalışmaktadır.
Mayıs 2009 da “Paradigma Değiştirenler” isimli kitabı yayınlanmıştır.


Ömer Özkan : Ömer Özkan akademisyen, doktor, cerrah
31 Aralık 1971 tarihinde doğdu.
Eğitimi: Ankara Cumhuriyet Lisesi,
Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi AKADEMİK KARİYERİ:
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı (Uzmanlık- 2001)
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi
(Yrd. Doç. Dr. -2004)
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi
(Doç. Dr. 2006)
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi
(Prof. Dr. 2011)
YURTDIŞI EĞİTİMİ:
Tokyo Üniversitesi Perforator Flepler ve Supermikrocerrahi (2004)
Tayvan I/Shou Universitesi, E-Da Hastanesi (2005)
Almanya Münih’te Bogenhausen Technical University (2006)
ÖDÜLLERİ:
Scientific Essay Contest Junior Basic Science Ödülü (2002)
EURAPS Young Plastic Surgeons Scholarship bursu (2005)
Akdeniz Üniversitesi Teşvik Ödülü (2007)
Evli, 1 kızı var.
HABER
Organ naklinde Türk başarısı
Türkiye’nin ilk yüz naklini gerçekleştiren ekibin başı Prof. Dr. Ömer Özkan ile eşi ve çalışma arkadaşı Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan açıkladı: Biz de yüzümüzü bağışlıyoruz. Radikal’in haberine göre, Türkiye’nin tıp tarihinde çığır açarak ilk yüz nakli ameliyatının kahramanlarından Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ile eşi ve en yakın çalışma arkadaşı Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Özlenen Özkan, yüzlerini ve tüm organlarını bağışlama kararı aldı. Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan, “Bebeklikten beri yüzü olmayan hastamız Uğur, ameliyat masasına yattı ve başka bir yüzle kalktı. Ameliyatı yapan hekimler olduğumuz halde, bu durumdan hepimiz çok etkilendik. Bir an bile tereddüt etmeden ben ve eşim yüzümüz ile tüm organlarımızı bağışlamaya karar verdik. Bir umutla, yaşamak için organ bekleyen o kadar çok hasta var ki” şeklinde konuştu. Bu arada, operasyondan sonra ekibe Amerika, Brezilya, Tayland ve Belçika’dan tebrikler ve ortaklaşa çalışma teklifleri geldiği belirtildi.
Öte yandan Antalya’da yaşayan, televizyon ve gazetelerde yüz nakli ile ilgili haberlerden etkilenen 63 yaşındaki Sakine Thieel, tüm organlarını bağışladı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gelerek organ bağış kartını dolduran Theil, “Türk doktorlarına güvendiğimiz için organ nakli bağışında bulundum. Komple yüz dahil tüm organlarımı bağışladım” dedi.
Yeniçağ 24/01/2012

HABER
Prof. Dr. Özkan'a yılın hekimi ödülü
9 Mart 2012
Türk Sağlık Sen tarafından Türkiye'de ilk yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan'a yılın hekimi ödülü verildi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'a, Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık Sen) tarafından 'yılın hekimi' ödülü verildi.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde düzenlenen törende konuşan Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye'de ilk yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Özkan'ın Türkiye'nin ve Antalya'nın tanıtımına katkı sağladığını vurguladı. Kahveci, ''Ömer Özkan, Türkiye'nin yüz akı olurken, 75 milyonu memnun etti. Hastalarımıza da umut aşıladı'' dedi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Ömer Özkan Özgeçmişi

Ömer Özkan Hayatı

Sizde Ömer Özkan ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Ömer Özkan biyografisi 62 defa okunmuştur. [5549]