Ömer Erim Baştımar Kimdir ?

Ömer Erim Baştımar Biyografisi

Ömer Erim Baştımar Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Ömer Erim Baştımar : Ömer Erim Baştımar 1972 yılında KARS'ın Arpaçay ilçesinde doğdu.İlk ve orto tahsilini aynı ilçede yaptı. 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Turizim ve Otelcilik
Okulu'nu kazandı. 1 Yıl okudukta sonra Anadolu Üniversitesi'nde 2 yıl işletme okudu. 1995 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden de 1999 yılında mezun oldu.okulu bitirme tezi olarak yazdığı ''Abdullah Öcalan ve medyaya yansıması'' isimli tezi o yıllarda büyük ilgi gördü. İletişim Fakültesi'nden mezun olduğu yıl girdiği üniversite sınavlarında Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni burslu kazandı. bir yıl devam ettiği üniversiteyi gazetecilik mesleğinin yoğunluğu nedeniyle bırakmak zorunda kaldı.
Gazeteciliğe 1995 yılında okulla birlikte Gazeteciler Cemiyeti'nin çıkarttığı ''bizim'' gazetede başlayan Baştimar, İletişim Fakültesi Radyo Haber Ajansı'nın da kurucuları arasında yer aldı. Anadolu Ajansı'na 1996 yılında giren Baştimar halen Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde görev yapmaktadır.
Üniversite yıllarında çok sayıda vakıf ve yardım kuruluşlarında gönüllü görev alan Ömer Erim Baştimar, Türkiye yardım Sevenler Derneği'nde gençlik kolları oluşturulması çalışmalarını yürüttü.Kars Ardahan Iğdır Vakfı'nda da
başkanlık yaptığı gençlik kollarında 2 yıl o bölgelerden gelen yüzlerce üniversiteli öğrenciyle birlikte çalıştı, bölge gençlerine sahip çıkarak, sorunlarını çözmeye çalıştı.
Öğrenciyken Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tanıştığı Elçim Uzun ile evlenen Ömer Erim Baştimar'ın bir kız çocuğu var.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Ömer Erim Baştımar Özgeçmişi

Ömer Erim Baştımar Hayatı

Sizde Ömer Erim Baştımar ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Ömer Erim Baştımar biyografisi 20 defa okunmuştur. [5150]