Öner Hekim Kimdir ?

Öner Hekim Biyografisi

Öner Hekim Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Öner Hekim : Öner Hekim Öner HEKİM Giresun’un şirin ilçelerinden biri olan Piraziz’in Şeyhli mahallesinde 1958 yılında dünyaya gelmiştir.Geçim sıkıntısı nedeniyle 1974 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiştir.Öner Hekim 1981 yılında çelik konstrüksiyon işleri yapan bir kuruluşta işe başlamış ve 1989 yılına kadar mesleki bilgi ve becerisini geliştirmiştir.1989 yılında çelik konstrüksiyon işlerine atılarak, yurt ekonomisine katkı sağlamaya ve insanlarımıza iş alanları açmaya başlamışlardır.
ÖNER HEKİM , kardeşi NAFİZ HEKİM ile birlikte 1989 Yılında
- Prefabrik Yapı İnş.San. Ve Tic.Ltd.Şti İle Hazır Yapı Sektörüne Girerek Hekim group’un temellerini atmıştır.(Şantiye Yapıları,Sosyal Tesisler,Yaşam konteyneri Grubu Pendik-İstanbul) Sırayla;
- Özge Yapı Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.(Hazır Konut Grubu,Güzelyalı–İstanbul),
- Hebo Yapı San ve Tic.Ltd.Şti.(Modüler Kabin Sistemleri Grubu,Şekerpınar-Kocaeli)
- Hekim Süt Endüstrisi Gıda ve Yapı San.Tic.A.Ş.(Gıda Grubu,Giresun),
- Hekim Boya İnşaat ve Kimyevi Mad.San.Tic.Ltd.Şti.(Boya Grubu,Tepeören-İstanbul)
- Hebo Rom International Srl.(Hazır Yapı Tanıtım Alanı-İhracat ,Romanya) ,
- Hekim Import Export Ood (Hazır Yapı Tanıtım Alanı-İhracat, Bulgaristan), - Hekim Plastik San ve Tic.Ltd.Şti.(PVC profil Grubu, Kaynarca-İstanbul),
-Hekim Yapı Endüstrisi San. ve Tic.A.Ş.(Fibercement-Doğal Çimento Levha Grubu,Hendek-Sakarya),
- Hekim Madencilik (Silika İşletmesi Hendek–Sakarya),
- Bornova-İzmir, Giresun ve Hendek Adapazarı’nda Bulunan Özge Yapı San. ve Tic.Ltd.Şti’ne Ait Hazır Yapı Satış ve Tanıtım Alanları Bulunmaktadır.
- Prefabrik Yapı Ltd.Şti , Özge Yapı Ltd.Şti, Hebo Yapı Ltd.Şti. 2007 yılında Anonim Şirkete dönüştürülerek, yurt içi ve yurt dışındaki hedeflerini daha da büyütmüşlerdir.
Hekim grup şirketleri 23 Ocak 2006 tarihinde Öner Hekim ve Nafiz Hekim tarafından kurulan HEKİM HOLDİNG bünyesinde toplanmıştır.HEKİM HOLDİNG’in ülkemizdeki ve yurt dışındaki yatırımları bundan sonra da devam edecektir.Ülkemize yeni teknolojiler kazandıran Öner Hekim Başkanlığındaki Hekim Holding, ülkemizin ilk fibercement (doğal lifli çimento levha) üretim tesislerini Hendek-Sakarya’da işletmeye almıştır. Ayrıca Hekim Holding şirketlerinden olan Prefabrik Yapı A.Ş. ülkemize kaynaksız yapı teknolojisi getirmiştir.Hekim Holding hazır yapı sektöründe birçok entegre tesisiyle kendi malzemesini üreten, teknoloji, tesis, üretim ,yüksek kapasite ve geniş ürün yelpazesine sahip dünyanın sayılı kuruluşlardan birisidir.
Giresun ve Karadeniz bölgesine ekonomik katkı sağlamak amacıyla 1998 yılında özelleştirme idaresinden Giresun süt fabrikasını satın almıştır.Çevresiyle , teknolojisiyle, alt yapısıyla mükemmel bir hale gelen Giresun süt fabrikası Hekim Süt A.Ş. olarak işletmeye alınmıştır.Giresun’a il dışından gelen ilk ciddi yatırım Hekim Süt A.Ş. olmuştur.Hekim Süt A.Ş.’nin amacı insanlarımıza iş sağlamak, Giresun’da ve bölgemizde süt hayvancılığını geliştirerek Giresun ve bölge ekonomisine katkı sağlamaktadır.Hekim Süt A.Ş.’nin kurulduğu günden günümüze ilimize ve bölgemize sosyal ve ekonomik olarak katkıları artarak devam etmektedir.Ülkemizde ve yurtdışında birçok yatırımları bulunan fabrikalarında binlerce insanımıza iş imkanı sağlayan ülkemizin tanınmış sanayicilerinden olan Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Öner Hekim’in İstanbul ve Giresun’daki birçok kurum ve kuruluşlara değerli katkıları bulunmaktadır.
- Giresun’da ve İstanbul’da birçok kültürel etkinliklere destek verip spora, eğitime, sağlığa, turizme, okula, suya,yola ve daha birçok alanda insanlara hizmet vermenin gururunu taşımaktadır.
- Giresunspor, Bulancakspor, Pirazizspor’un fahri başkanlığını, Pendikspor’un yönetim kurulu üyeliğini, Pendik Peksav ve Giresun Vakfıyla beraber birçok Giresun Derneğinin yönetiminde bulunmuş olup birçok katkılar sağlamıştır.
- Giresun festivalinde Bektaş Kümbet ve birçok yayla şenliğinde de katkıları vardır.
- Öner Hekim İstanbul ve Giresun’da birçok kalıcı eserler de bırakmıştır. 1995 yılından itibaren her yıl geleneksel hale getirdiği Piraziz’in 19 köyünde ve Bulancağın bazı köylerinde yaptırdığı sünnet şölenleri ile binlerce çocuğumuzun sünnetini sağlamıştır.
- Doğduğu yöre Piraziz Şeyhli mahallesinden arsa satın alarak 2000 yılında sağlık ocağı yaptırmış ve Sağlık Bakanlığına devretmiştir.(Gülizar Nasuh HEKİM sağlık ocağı)Bu kurum insanlarımıza şifa dağıtır hale gelmiştir.
- 2005 yılında Piraziz ilçesinde oğlu Ömer Hekim adına merkezde yeni bir sağlık ocağı yaptırmış ve Sağlık Bakanlığına devretmiştir.
- Ayrıca Piraziz ilçesi Bozat beldesinde de üçüncü sağlık ocağını 2006 yılında yapmış ve Sağlık Bakanlığına devretmiştir(Süriye Cemal HEKİM sağlık ocağı).
- Piraziz ilçesi Şeyhli mahallesinde bulunan bölge yatılı okulunda tadilat yaparak 100 kız öğrencinin yatılı okumasına imkan sağlamıştır.
- 2006 yılında oğlu Ömer HEKİM adına 8 derslikli Piraziz Ömer Hekim İlköğretim Okulunu Piraziz İlçesi Maden Mahallesinde yaptırarak çocuklarımızın hizmetine sunmuştur.
- Ayrıca 2006 yılında Piraziz Şeyhli mahallesinde Şehit Öner Güner bölge yatılı okuluna ilave 4 derslik ve toplantı salonu yaptırarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması sağlanmıştır.
- Ayrıca birçok okulumuzun ve kurumlarımızın bilgisayar ve iş makinası gibi ihtiyaçlarını karşılamıştır.
- Ayrıca Giresun Kale Devlet Hastanesinde hasta yakınlarının dinlenmesi için sosyal tesis yaptırarak Kale Devlet Hastanesine hibe etmişlerdir.
- Her yıl düzenli olarak yüzlerce öğrencimize burs vermektedir.
- Hayır kurumları aracılığıyla da birçok insanımızın konut ve başka ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Sayın Öner Hekim Giresun’a yaptığı hizmetler nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet SEZER tarafından takdirname ile ödüllendirilmiştir.Ayrıca Giresun ve İstanbul’da insanlara kurum ve kuruluşlara olan hizmetlerinden dolayı 100’den fazla plaket ve teşekkür belgesine layık görülmüştür.Öner Hekim’in tek amacı devletine ve milletine elinden geldiğince en iyi şekilde hizmet etmek ve Allah’ın ona verdiği nimetleri karınca kararınca insanlarla paylaşmaktır.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Öner Hekim Özgeçmişi

Öner Hekim Hayatı

Sizde Öner Hekim ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Öner Hekim biyografisi 44 defa okunmuştur. [5001]