Ünal Bolat Kimdir ?

Ünal Bolat Biyografisi

Ünal Bolat Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Ünal Bolat : Ünal Bolat (1960) gazeteci, yazar, senaryo yazarı
22 Temmuz 1960 tarihinde Çorum’da doğdu. İlk, orta ve liseyi bu şehirde okudu. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Eski Türk Edebiyatı Bilim Dalı’nda tamamladı. Tez konusu, Vuslatü’s-Sâlikîn, (İnceleme ve Metin, Osmanlı Türkçesi) idi. 24 yıldan beri Türkiye gazetesinde köşe yazarlığı yapan Ünal Bolat bazı editörlüklerde bulundu, senaryolar yazdı.
ESERLERİ:
Gülcan, Bir Başka Kadın, Alın Yazısı, Ayrılık Olmasaydı, Anasının Kuzusu, Yasemin, Ayrılık, Beyaz Gelinlik, Güneşin Gözyaşları, Osmanlı’da İlginç Vakıf Hikâyeleri, Bu Yıl Hacca Gitmeyeceğim, Romanlaşan Hayatlar – I, II, III, Fırtınaya Karşı Güç Kimde?, Mevlâna’nın Yedi Sırrı, Hacı Bektâş-ı Velî’nin 14 Sırrı.HABER
Ünal Bolat konuşacak: Türkülerin Medeniyetimizdeki Yeri
22 Ocak 2015
Kültür hayatımızda ve edebiyat dünyamızda önemli yeri bulunan türküler, bu hafta ESKADER’in düzenlediği Bâbıâli Sohbetleri’nde ele alınacak.
“Medeniyetimizin Oluşumunda Türkülerin Katkısı”nı, son yıllarda bu konuda önemli araştırmalar yapan gazeteci yazar ve senarist Ünal Bolat anlatacak. Bolat, konuyla ilgili araştırmalarını dinleyicilerle paylaşacak. Timaş Kitapkahve’de, 22 Ocak 2015 Perşembe akşamı saat 18.00’de başlayacak olan 229’ncu toplantıyı, değerli yönetmen Mustafa Nadir Önay takdim edecek. Ünal Bolat, konuşmasını tamamladıktan sonra dinleyicilerin sorularına da cevap verecek.
Sohbet toplantısı, Alayköşkü Caddesi, No. 5 Cağaloğlu adresinde gerçekleşecek.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Ünal Bolat Özgeçmişi

Ünal Bolat Hayatı

Sizde Ünal Bolat ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Ünal Bolat biyografisi 16 defa okunmuştur. [2829]