ızgaralar kelime anlamı ızgaralar nedir ızgaralar ne demek ızgaralar sözlük anlamı ızgaralar

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

gril, Pisliklerin su yollarını tıkamasını önlemek veya havalandırmak amacıyla su yollarının veya havalandırma çıkışları üzerine konulan kafesli veya parmaklıklı demir, Futbol ayakkabısı altında bulunan iri başlı kabara, Et, balık, köfte gibi yiyecekleri pişirmekte kullanılan bir araç, Bu araç üstünde pişmiş, grill, Et, balık, köfte gibi yiyecekleri pişirmekte kullanılan araç, Et, balık, köfte gibi yiyecekleri pişirmekte kullanılan araç, gril:"Izgaranın sokağa verilen bacasından, kızardıkça yağları eriyen köftelerin kokusu vuruyordu dışarıya." N. Cumalı, Bu araç üstünde pişmiş:"Gün batmadan çok evvel işlerini bitirdikleri için bu saatte meze ve ızgaralardan başka bir şey kalmaz." R. N. Güntekin, Futbol ayakkabısı altında bulunan iri başlı kabara:"Ötekisinde altından hâlâ ızgaraları sallanan bir futbol ayakkabı eskisi vardı." S. F. Abasıyanık, Metal çubukların, ağaç dallarının aralıklı sıralanmasıyla yapılan parmaklık veya kafes biçiminde araç,

Kelime Dili

ızgaralar kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

ızgaralar kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen ızgaralar kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde ızgaralar kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde ızgaralar kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde ızgaralar kelime anlamı gösterilmektedir. ızgaralar nedir ? ızgaralar ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. ızgaralar kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.