açılma kelime anlamı açılma nedir açılma ne demek açılma sözlük anlamı açılma

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

açılım İFRAC inhilal Bir grupta, sıraların jimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi. Çatlama Açılmak işi Bir grupta, sıraların jimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi Bir film çekiminde karanlıkta başlayıp gittikçe aydınlanarak görüntülerin belirmesine dayanan noktalama Çatlama TATALLUK Sis, karanlık, duman vb. dağılmak, yoğunluğunu yitirmek İşini gereğinden veya götürebileceğinden geniş tutmak Kuruluşlar ilk kez veya yeniden işe başlamak Sırrını, üzüntüsünü, sorunlarını birine söylemek Pencere, kapı, yol vb. geçit vermek belermek inhilal etmek Yüzerken kıyıdan uzaklaşmak Gitmek, uzaklaşmak Pencere, kapı, yol vb. geçit vermek:"Yol açılmış, biriken vasıtalar sel hâlinde akmaya başlamıştı." H. Taner Deniz aracı kıyıdan uzaklaşmak:" Sıkılması, çekinmesi, tutukluğu kalmamak Kendine gelmek, biraz iyileşmek, ferahlamak Renk koyuluğunu yitirmek Açma işi yapılmak veya açma işine konu olmak:"Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz." Anayasa Genişlemek, bollaşmak Delinmek, yırtılmak Ayrıntıya girmek Yüzerken kıyıdan uzaklaşmak:"Ben yüzerken biraz fazla açıldım, kendimi Vardar'ın kuvvetli bir akıntısına kaptırdım." Y. K. Beyatlı Sırrını, üzüntüsünü, sorunlarını birine söylemek:"Hiç kimseye açılmayarak yaşadığım bu altı ay beni bitirdi." P. Safa Gereken güce ulaşmak Sis, karanlık, duman vb. dağılmak, yoğunluğunu yitirmek:"Belki hava açılıyor." R. H. Karay Açma işi yapılmak veya açma işine konu olmak

Kelime Dili

açılma kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Eş Anlamlıları

  • açılma
  • çatlama

Ata Sözleri

  • Çok açılma, soğuk alırsın.
  • Er gönlü ibrişim, dolaşırsa açılmaz.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

açılma kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen açılma kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde açılma kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde açılma kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde açılma kelime anlamı gösterilmektedir. açılma nedir ? açılma ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. açılma kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.